Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem érzem a nagy energia...

Miért nem érzem a nagy energia löketet?

Figyelt kérdés

(Először is, az, hogy az ember 100%-ban növényevő azt nem kajoltam be. Azért választottam ezt, mert (látszólag) lehet úgy élni, hogy nem ártunk az állatoknak)


3 hónapja vagyok vegán és a rengeteg videóban és cikkben beszámoló emberek nagy százalékban beszámolnak arról, hogy sokkal több energiájuk lett. Semmilyen ilyen jellegű változást nem tapasztaltam, sőt lehet, hogy kevesebb is van, de ez lehet a 2 munkahely miatt is. Normálisan eszem és a hétből hét napot mozgok/sportolok (napi 15 km bringa). A fő kérdésem, hogy melyik növényekben van a legtöbb energia?



2015. máj. 21. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Talán a dióban, mandulában, körtében, almában. Legalábbis én akkor voltam jól, amikor ezekből ettem többet. Bár én nem vagyok vegán, és inkább akkor érzem magam fáradtnak, ha gabonát eszem, szénhidrátokat, pl. zabpelyhet, puffasztott rizst, még a fejem is megfájdul tőlük. Ha sovány húst eszek párolt zöldséggel, akkor van a legtöbb energiám.
2015. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Húst ha nem eszel, nem jutsz elegendő energiához. Nem lehet növényekből mindent pótolni. Nekem ezt orvos mondta, ha nem eszem húst, 2-3 hónap alatt megbetegedhetek. Legalább halat egyél napi szinten.
2015. máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

A szénhidrátbombák engem is lenyomnak, nekem a zsírtól van energiám... De a nyers zöldségek és a nem túl cukros gyümölcsök frissítenek :)


Kérdező, nem vagyunk egyformák, más makrotápanyag aránnyal érezzük magunkat optimálisan s persze pl. szénhidrát és szénhidrát között is van különbség.

Nem tudom, hogyan eszel, engem a szénhidrátdús vegán étkezés tuti lenyomna, viszont a zsírra alapozó lehet, hogy menne. Tervezem, hogy kipróbálom egy időre a nyersvegán étrendet, de még nem került rá sor, elég nehéz elengedni a tojást (persze házi, kapirgálós és ízes, ennyi nekem belefér). Vegán étrendnél nagyon tudni kell, mit csinálunk, hogy ne szedjünk össze valami fontos tápanyaghiányt.


Hogy mely növényekben van a legtöbb energia, azt nem értem, gondolom, nem a kalóriára gondolsz, hanem hogy energiát ad, de ezt nem hiszem, hogy meg lehet mondani. Én szeretek változatosan enni, sokféle zöldséget, olajos magvat, ezt tartom biztonságosabbnak.

2015. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#2: Ez nem igaz, vannak erős, energikus emberek, akik már igen régen vegák. A testnek mindegy, húsból vagy növényből jön az aminosav... A hal pedig hús. S még engem, aki nem vega (bár voltam az) sem tudnál rávenni a heti húsevésre, egy vegánt mégis hogyan akarsz?
2015. máj. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2. az orvosok segg hülyék.


Kérdező, a magas zsírtartalmú növényekben van a legtöbb energia.


De vigyázni kell a növényekkel, mert sok növényben (gabonák) gyorsan felszívódó szénhidrátok vannak (keményítő) míg a gyümölcsökben cukor. Ezek energiahordozók, na de mi az élettani hatásuk? Kiviszik a vérből a tápanyagokat az inzulinszint megemelése miatt, így összességében mennyi energiánk lesz? A hájunkban sok, csak éppen csökken a zsírégetés, az izomzatunkban, vérünkben pedig összességében kevesebb és egyenlőtlenebb.


A vega étrendnek megvan a veszélye, vagyis inkább a nehézsége cserébe azért, hogy nem mészárolnak le állatokat. Egyszerűen arra kell odafigyelni, hogy a cukor-keményítő bevitel ne legyen túlzott, inkább zsír (mivel fehérjét nem nagyon lehet magasabban tartani növényekkel, olajos magokban talán fehérjéből is több van, de ott is a zsír a lényeg)

2015. máj. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kérdező,mennyit eszel nyersen a növényekből?
2015. máj. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt írod "normálisan eszel". Sok függ attól, hogy neked mit jelent a "normális", mert ha fáradékonyabb vagy, nem biztos, hogy tényleg mindent beviszel. Emellett a két munkahely és a mindennapos sport is sok energiát kivesz az emberből.
2015. máj. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#1. Amíg mindennevő voltam akkor sem ettem napi(!) szinten halat. Lehet, hogy csak elírtad, de a heti is sok lett volna nekem. Évente egyszer, karácsonykor ettem halászlét, évközben meg fagyasztott halrudacskákat fogyasztottam rendszeresen, de annak már köze sincs a halhoz szerintem.


#5. Az, hogy az orvosok hülyék, azért erős. :) Ezt tanulták és nem jutott eszükbe soha kétségbe vonni amit a tankkönyv írt és ahogy írtam a legfelül, szerintem is mindenevők vagyunk.


#6-7. Naponta 3-4-szer eszem amennyit tudok (persze nem rosszullétig). Kevés nyers kaját eszem, főleg csak gyümölcsöket magában de abból keveset. Főt kaja párti vagyok.


Lehet nagyon rákoncentráltam a fehérjére és ahogy nézegettem az eddigi vegán szakács tudományomat nagyon alacsony volt a zsírszázalék.

2015. máj. 27. 00:30
 9/13 anonim ***** válasza:
Kezdd el növelni a nyers ételeket az étrendedben.Legjobb lenne megfordítani az arányt(több nyers,kevesebb főtt)de minimum fele annyi nyerset egyél,mint főttet.Hőkezeléskor rengeteg enzim-és más tápanyagoknak egy része is- tönkremegy a növényi táplálékokban.Ezek pedig nagyon fontosak lennének a szervezetnek,hogy plusz energiához jusson.
2015. máj. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én kevésbé szofisztikáltan fogalmaztam meg miért hülye sok orvos. Ettől még ugyanarra gondoltam :)

A kételkedés hiánya az alapvető, emberre jellemző ész (nem intelligencia, hanem valami más szellemi érték) hiányát jelzi a felsőoktatásban képzett emberi-gépek többségénél.

2015. máj. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!