Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gaps diétát próbálta valaki...

Gaps diétát próbálta valaki bevezető szakasz nélkül csinálni? Milyen eredménnyel?

Figyelt kérdés

Oltási károsodás következtében ekcémával küzdünk, ill. megkésett beszédfejlődéssel. Oltáskivezetés és korai fejlesztés folyamatban van a 27 hónapos kislányomnál.

Próbálnám a bélrendszert rendbe tenni ezzel a diétával, de ez nagyon durva tápanyag megvonásnak tűnik egy 2 éves gyereknél, ahol nagyon intenzív még a fejlődés, főleg az agyi fejlődés és félek, hogy átesünk a ló túl oldalára, ha túl sok mindent megvonok tőle.

Van valakinek (bármilyen!) tapasztalata?


2015. máj. 28. 09:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! En harmincegy eves Crohn (autoimmun) beteg vagyok, a fellangolasi idoszakomban kezdtem a dietat, es egybol latvanyosan helyre tett (mivel ez a betegseg jon megy, nem merem azt mondani, hogy 100% a Gaps dieta sikere, de elegge egybeesett a gyogyulas a dieta kezdetevel. en egyebkent borzaszto Gomboc Artur-szeru lelkuletu edesszaju voltam, es borzaszto szkeptikus ezzel a dietaval). Eloszor kihagytam a bevezeto dietat, majd kesobb ujra kezdtem, pont a bevezeto szakasz miatt (leginkabb azert mert az a resz az, ami jot tesz a beteg, karosodott belszakasznak regeneralodni).

Mivel a teljes dieta is segitett, de az sokkal kiengyensulyozottabb tapertek szempontjabol, miert nem probalod meg eloszor azzal? Ott "csak" a szenhidratot a cukorral egyutt (mezzel lehet edesiteni) a tehen tejet es a kemenyitot vonod meg, en most mar azt vallom, hogy arra senkinek semmi szuksege. Nalunk az egesz csalad csokkentette a szenhidratot es a kemenyitoket velem egyutt, neha veszunk kenyeret, mindig kinalom a tesztat, rizst, de inkabb a hamis szenhidrat koretre acsingoznak, dobbenet:) Ok is jobban vannak igy, azt mondjak, en meg egyenesen megujultam, szoval batran javaslom, mert egeszseges. Irj, ha kell esetleg egy ket praktika, recept, otlet etelekhez, szivesen segitek.

2015. júl. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, remélem olvasod még!

Én is próbálkozom a GAPS-szel 4 hónapja. Az egyik kisfiam megkésett beszédfejlődésű és ekcémás, 3 és fél éves. A másik ADHD-s. A GAPS-ben nagyon hiszek, de a bevezető diéta szerintem is túl nehéz ekkora gyerekeknél. Tápanyagmegvonás szerintem pont nincs, táplálóbb ez az étrend, mint amit a legtöbb gyerek eszik. Inkább az a nehéz, hogy a gyerekekkel és a családommal elfogadtassam az egészséges ételeket, és sose együnk mást. Egyelőre még csak otthon próbálkozom az ajánlott ételekkel, az oviban a kicsi tej-tojás-szójamentes étrenden van. 4 hónap eredménye: a kicsi ekcémája és eddigi állandó hasmenése elmúlt, a nagyobbnak nincs székrekedése, és mindkét gyerekem sokkal jókedvűbb, kiegyensúlyozottabb. Én is sokkal jobban vagyok, bár kihagytam a bevezetést (nehéz ötfelé főzni), a teljes étrendet követem.

Ti hogy haladtok, mik a tapasztalataid?

2016. febr. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!