Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit és mennyit egyek ha...

Mit és mennyit egyek ha szálkásítani akarok? Többi lent

Figyelt kérdés
16 éves fiú, 176cm, 65kg.Annyit tudok hogy fehérjét és ch-t kell bevinni csak nem tudom hogy pontosan mennyit is kéne.

2015. jún. 8. 15:29
 1/5 anonim válasza:

A fehérje legyen minimum 2g/tskg

Ha hízékony vagy akkor kezd 2g/tskg-am a cht bevinni, ha szálkásabb, akkor 3g/tskg

De itt egy cikk, olvasd el: [link] :)

2015. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
már elolvastam de szénhidrátból nem túl sok 3g/tskg? ja és egyáltalán nem vagyok hízékony
2015. jún. 8. 15:54
 3/5 anonim válasza:

Próbáld meg, úgy is látni fogd magadon a változást :)

Ha soknak érzed, csökkented.

2015. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké köszi:)
2015. jún. 8. 17:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Sokféleképpen lehet zsírt veszteni. A tipikus szálkásító diéta inkább a szénhidrátot tolja, egyes módszerek azt lecsökkentik s ha kell kalória, inkább zsír van.

Az előbbinél sincs fix mennyiség, csak egy kezdőérték, aztán ha nem fogysz vele, csökkented a szénhidrátot (vagy eleve alacsonyabbra lövöd be).

A testnek nincs szénhidrátszükséglete, zsírból kell egy kevés, fehérjéből már kisebb a mozgástér, 1-3 g/zsírmentes testsúlykg elég tipikus, megoszlanak a vélemények és ember- s étrendfüggő is, mennyi kell. Én az 1,6-os szorzót alkalmazom, amellett, hogy nem mozgok sokat, nagyon kicsi a kalóriadeficitem s az étrendem eléggé vigyáz az izmokra. Plusz ennyit tudok enni, kevesebbet és többet is nehéz lenne, megoldható, de macerásabb. De ez egy jó szám.


Mozogni sem árt, bár olyan sok izmod nem lehet, de azért ne bízzunk semmit a véletlenre, tudatosítsuk a testben, hogy azokat használod. No meg egyébként is hozzátartozik az egészséghez a mozgás.

2015. jún. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!