Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért fájdul meg a fejem, ha...

Miért fájdul meg a fejem, ha kenyér (vagy más szénhidrát) nélkül eszem több fehérjét?

Figyelt kérdés
Nem ez lenne az egészséges? Olvastam, hogy könnyíthetünk az emésztésen, ha nem eszünk szénhidrátot és állati fehérjét egyszerre. Hogy lehet akkor mégis az, hogy pl ha megeszek egy konzervhalat önmagában megfájdul a fejem, ha kenyeret is eszem hozzá, akkor nem.

2015. jún. 8. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, így csak arra tudok gondolni, hogy leesik a vércukorszinted.
2015. jún. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha valaki túl sok fehérjét fogyaszt, akkor az megterheli a veséket és az okozhat fejfájást.


Mellesleg nem egészséges, ha nem eszel szénhidrátokat, és az végképp hülyeség, ha nem eszed együtt fehérjével - ennek semmi értelme, csak különbözö problémáid lehetnek belöle.

2015. jún. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
eszem szénhidrátot, csak próbálom nem együtt enni állati fehérjével
2015. jún. 8. 16:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, de normális esetben nem kéne ilyesminek lennie. Nekem semmi bajom napi 10-20g szénhidrát mellett sem, pont hogy jobban érzem magam, mint sokkal (mondjuk 100 körül, az már nem esik jól annyira, bár zöldségből s a legtöbb gyümölcsből nem gond). Gondolom, összetett kérdés ez, egyébként mit eszel s mekkora változás így enned, ha hirtelen változtatsz valamit, nem csoda, ha nem bírod jól.

A magában konzervhal pedig nekem se esne jól, a fejem ugyan nem fájdulna meg, de nagyon hiányozna a zöldség. Szinte mindent zöldséggel eszem (egyes édességek kivételek), eszemben sincs külön enni a fehérjét és a szénhidrátot, főleg, hogy sok ételben eleve együtt van. Bár kérdés, mi a határérték... Sok zöldségben egész jelentős mennyiségű fehérje van, miközben ugyebár szénhidrát is.

2015. jún. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!