Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sokkal többet iszok, és...

Sokkal többet iszok, és abszolút nincs étvágyam. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Mostanában(lassan 1 hete)egyre többet iszok vizet,sokat vagyok szomjas,de abszolút nem vagyok éhes..egésznap nincs étvágyam,de nem fáj a hasam,csak szimplán nincs étvágyam..egy kis kekszen meg gyümölcsön ellennék egész nap annyira nem kívánok semmit..:( nem koplalok,nem diétázok semmi ilyen,de nem tudom ez miért van..:( valaki help!:( azelőtt egyfolytában ettem,mostmeg fél tábla csokitól rosszul leszek..:/ 13/L

2015. jún. 11. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán a meleg miatt? Sok ilyen ember van. Azért ne koplalj és főleg ne szinte csak szénhidrátot egyél, a testednek egészen más kell, pl. fehérje...
2015. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztosan megviseli a szervezetedet a kánikula. Ebben a melegben nem csoda, ha nincs kedved enni.
2015. jún. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De eddig egyszer se volt ilyen gondom,nyáron mindig ponthogy többet ettem..Néha így eszembe jut hogy eszek,de akkorse nehéz ételeket..Mondjuk pont elvesztettem a barátaimat,és ok nélkül r***ncoznak az iskolában,bántanak,emiatt sokat stresszelek,de ez más történet..ez összefügghet vele?
2015. jún. 11. 22:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Meleg van, normálisan reagál a szervezeted, ilyenkor nincs szükségünk annyi energiára, mint télen. Egyél úgy, ahogy jólesik, mert ha erőlteted, csak hányás lesz a vége.
2015. jún. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Hogyne függhetne össze a stresszel, ha rosszabb a kedved, az étvágy is csökkenhet...

Enni azért kell. Egy kis ideig nem gond, ha kevesebbet eszel (bár legalább fehérje legyen, azt nem kifejezetten tárol a test, az izom tud bomlani, ha nincs elég s azt inkább ne), de hosszútávon nagyon rossz koplalni. Melegben sem kell sokkal kevesebb energia, soha semmi ilyesmit nem tapasztaltam a családomban sem, ugyanúgy ettünk és ugyanúgy nem híztunk, vagy ha kevesebbet ettünk nyáron, fogytunk.

2015. jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Mondjuk pont elvesztettem a barátaimat,és ok nélkül r***ncoznak az iskolában,bántanak,emiatt sokat stresszelek,de ez más történet..ez összefügghet vele?"


Igen, pontosan ez az oka, ha az embert nagyon bántja valami, akkor elmegy az étvágya.

Legalább egyél zöldséges leveseket, főzeléket, sok gyümölcsöt, olajos magvakat, és beszélgess a szüleiddel a problémádról, nehogy a stressz teljesen lebetegítsen.

2015. jún. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!