Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy napja lejárt mozarella...

Egy napja lejárt mozarella sajttól lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

Ebédre ettem, ilyen lében úszót. nem volt rossz íze,se szaga.

Tegnap járt le.

Szerintetek?



2015. jún. 16. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tegnap járt le akkor nem lesz tőle semmi bajod, azért legközelebb figyelj a szavatossági dátumra.
2015. jún. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mindig fgyelem, most is figyeltem, de úgy voltam vele, hogy csak nem tudja az a sajt, hogy tegnap le kellett járnia. megszagoltam, ízre sem volt rossz. Nem akartam az egész csomaggal a kukába vágni. Ezért ettem meg :/
2015. jún. 16. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A sajt NEM JÁR LE!!!!!


A rajta lévö dátum a MINÖSÉGMEGÖRZÉS idöpontja, azután még hosszú ideig ehetö, és ez az az idöpont, ameddig a gyártó garanciát vállal arra, hogy az íze/állaga/egyéb jellemzöi az optimális szinten maradnak. Ebböl következöen ezt úgy adják meg, hogy garantáltan ne lehessen kifogás a termékkel szemben, ezért a minösége is még jó ideig éppen olyna tökéletes, mint a dátum lejárta elött.

2015. jún. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elsö: az nem a SZAVATOSSág dátuma!!!!! A szavatosság meg a minöség megörzési idö két teljesen különbözö dolog.
2015. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
SEMMI bajod nem lesz. AKkor sem, ha a jövőhéten ennéd meg.
2015. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igaza van a másodiknak, egy jó fajta sajt nem jár le. Legfeljebb érik még kicsit :-)

Az olcsó trappista már más kérdés, az úgy penészedik a lejárat után, mint annak a rendje.

Én egyik nap két hete lejárt mozzarellát ettem, épp olyan volt mint új korában :-)De ha már itt tartunk, próbáld ki a következőt: szeld fel falatokra a mozzarella sajtot, és tedd a tányér egyik felére. majd szelj fel paradicsomot és tedd a tányér másik felére. Enyhén locsold meg extra szűz olívaolajjal az egészet, és szórd meg mozzarella fűszerkeverékkel. Ha ez nincs, bármilyen "tomate" keverékkel, vagy grillfűszerrel, bazsalikommal, oreganoval. Ezt eszegesd így villával, egy falat sajt, egy falat paradicsom. Mennyei!

2015. jún. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha megeszed, élőhalottként fogsz feltámadni.
2015. jún. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek ! megnyugodtam! :)

(ki fogom próbálni a paris - kombót! :)

2015. jún. 16. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!