Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Táplálkozási zavarom lenne?...

Táplálkozási zavarom lenne? Kihez érdemes segítségért fordulni?

Figyelt kérdés

Mindig is vékony lány voltam, de étvágyam volt, és normálisan étkeztem, ennek ellenére ami a max. súlyom volt az 49-50 kg a 172 cm-hez. Úgy 1-1,5 éve lett az, hogy egyre kevesebbet kezdtem enni, mert semmi nem esett jól, és egyszerűen nem bírtam lenyelni. Ettem pár falatot, majd nem bírtam tovább, ettől függetlenül pár perc elteltével ugyan úgy éhesnek éreztem magam. Lefogytam 44 kg-ra, most pedig 47 kg vagyok, de ugyan úgy nem bírok enni semmit. Sőt sokszor már bele sem kezdek az evésbe, mert előre tudom, hogy nem esik jól. Viszont ha nem itthon eszek, hanem valahol máshol, akkor jó étvágyam van, és mindent könnyen meg tudok enni. Ez viszont ritka, hogy máshol egyek...

Nem tudom, hogy mi lehetne erre a megoldás, pedig nagyon szeretnék én is normális súlyt, nagyon rossz látni magam a tükörben és a képeken, hogy mennyire kiállnak a csontjaim, és utálom, hogy minden pillanatban éhes vagyok, de nem megy le az étel.


2015. jún. 21. 02:00
 1/4 anonim ***** válasza:

És egyálltalán nincs olyan étel amit bármikor ennél jóízűen?

Egyébként nekemis voltak/vannak gondjaim hízás terén 156centimhez voltam 42/3 kg most h.szedem b-vitamin komplexet meg edzegetek itthon+nemiszok cukrosat/szénsavasat( mert az elvette az étvágyam) így jobban kívánom az ételt (most 47 kg vagyok)

2015. jún. 21. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miket eszel? Vitaminok? Táplálékkiegészítők?

Egyébként meg akaraton is múlik.

2015. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csak az itthoni étkezéssel van baj, vagy az itthon készült kajákkal. Azok közül semmi nem esik jól, így tulajdonképpen a munkában sem nagyon eszek, arra pedig nincs pénzem, hogy máshol készült kajákat vegyek. Pl. hiába csinálunk itthon makarónit, amit amúgy nagyon szeretek, alig bírok belőle enni.

Most csak magnéziumot szedek, napi 560 mg-ot 1 hete, de kihagyásokkal mindig szedek valamilyen vitamint. Arra gondoltam, hogy Béres cseppel kellene próbálkoznom, mert régebben, amikor azt szedtem, akkor jobb étvágyam volt, és mások is megjegyezték, hogy olyan mintha híztam volna. Csak az a baj, hogy éhesnek most is éhesnek érzem magam, de nem megy le a kaja, lehet, hogy a Béres csepptől csak még éhesebb lennék, de ugyan úgy nem menne le.

Mozogni annyit mozgok, amennyi az időmből telik rá. 12 órás műszakok mellett nem igazán van rá időm, bár jó kis fizikai munkám van, már az is felér egy edzéssel.

Kell hozzá akarat, de ha akaratból gyömöszölöm magamba az ételt, ami nem is esik jól, az már inkább kínzás. Nem azt akarom, hogy erőltetni kelljen, hogy lemenjen egy normál adag étel, hanem, hogy minden gond nélkül lemenjen.

2015. jún. 23. 12:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet h.munkádból/életvitelből adódó stressz okozza.próbáldki a valeriana relaxot :)
2015. jún. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!