Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Írnátok arrol, hogy hogyan...

Írnátok arrol, hogy hogyan fogytatok le?

Figyelt kérdés
Lehet hogy valamit en rontok el, es ha leírnátok, hogy ti hogyan fogytatok le, ugy lehet hogy ra jönnék hogy miben hibázok. Azt is legyszi, hogy hany kg-ot fogytatok le es mennyi ido alatt. Nem baj, ha sokat irtok, annak orulnek a legjobban.
2015. jún. 30. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Sokféleképpen lehet, bár adott esetben lehet, hogy kevés a megfelelő módszer...

Én hedonista vagyok, szeretek enni, meg is szoktam, hogy sokat eszem, édesség gyakran van... Még jó, hogy egészségtudatosság és elszántság is.

Ezért nem könnyű. 3 éve 4 hónapja kezdtem, nem tudom, mikor lesz vége :) De nem gond, életmódot váltottam és jókat eszem.

Nálam a szénhidrátcsökkenés jött be. 80g alatt már tudtam fogyni, heti 30 dekát, tizenvalahány kilón keresztül. Utána stagnáltam egy évig, majd levittem 40g alá, de most már szinte lehetetlen fogynom, mozognom kell.

Nekem segít az időszakos böjt, ilyen 5 órába sűrítve az evési időszakot a 24 órán belül... A fogyáshoz éppúgy nem elég, mint a ketogén diéta, de legalább kényelmes :). A kalóriadeficit kemény feltétel. Meglepően könnyen jönnek a kalóriák vagy az éhség, ha kicsit nem figyelek. A legfőbb ok az édesség, ami a párom miatt gyakori nálunk (bár ő rengeteg édességet eszik szólóban is s a közösnek is most már a nagyobbik fele az övé). Szénhidrátszegény és teljesen jó házi édességeink vannak, de valahogy nem laktat eléggé, illetve rossz ötlet ebéd után enni, ebéd helyett még beleférne. Az édesség sokunkat további édességevésre serkent, legalábbis ha picit eszünk belőle.

Ki kell tapasztalni, mi az az étrend, amit szeretünk, ami megfelelő tápanyagbevitelt jelent, laktat, lehetőleg hosszútávon... Sok tömény falat csak a kalóriát hozza, laktatni annyira nem tud. Nálam (s bizonyára még sokaknál) a fehérje- és zsírdús ételek jók (pl. tojás), térfogatnak pedig a zöldség :)

Az időzítés is sokat számít. Nekem bizonyos időnként ennem kell nagyobbacska mennyiségű ételt. Számít azért a napi összkalória is, rengeteget semmiképp nem eszem, de ha deficitet akarok elérni, jobb, ha későn kezdek el enni. Nem éhezhetek meg kétszer egy nap, nem fér bele. Egy nagy evés nekem kevés, egy nagy és hamarosan egy másik, kisebb kb. az egyetlen esélyem (vagy két igen közeli közepes, de az ritka). De nekem természetes az időszakos böjt, már akkor azt csináltam, amikor nem is hallottam róla, szinte sosem vagyok éhes délelőtt (csak ha reggelizek, attól éhes leszek, bármit eszem).

Lehet, hogy az esetem speckó, nem tudom, de rámutathat arra, hogy van, akinek nem fekszenek a tipikus módszerek. Ha reggeliznék és 2000 kcal alatt kéne ennem, éhezés és gyötrelem lenne a napom. Ugyanez lenne a helyzet, ha sok szénhidrátot ennék (100g fölött). A kevés zsírt pedig jobb, ha senki nem erőlteti rám, mert annak rossz vége lesz. Mindig zsírosan ettem és ezt meg is akarom tartani, egészséges, kényelmes, hozzám illő módon.

2015. jún. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
En 17 kilot fogytam 1 honap alatt. Nem tudom mitol (valoszinu idegileg) ... azt hittem megfogok halni, de ahogy lefogytam, ugy vissza is hiztam es orultem, hogy akkor most megsem halok meg :)
2015. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem a szenhidratnoveles jott be es az "emeld fel a segged a kanaperol" pirula. Szenhidratnoveles alatt azt ertem, hogy magas szenhidrattartalmu, alacsony zsir es protein bevitelt produkalok. Egy honap alatt 4 kilot fogytam. A spinning es a sulyzos edzes kombinacioja pedig meghozta a varva vart vekony, izmos kart/combot es lapos hasat.

Ird be a keresobe, hogy raw till 4 es meglatod, hogy a szenhidratcsokkentes egy kinzas a testnek.

2015. júl. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!