Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Írnátok nekem olyan egészséges...

Írnátok nekem olyan egészséges ételeket amik kevés szénhidrátot tartalmaznak?

Figyelt kérdés
Kicsit szeretnénk a párommal egészségesebbre fogni a táplálkozásunkat,én nem de a párom fogyni is szeretne egy kicsit.próbálkoztam már ilyen natúr ételeket készíteni,de hamar belefàradtam mert nem nagyon vágom ezeket a dolgokat és csak kevé ilyen ételt ismertem.kérlek írjatok recepteket nekem ;)

2014. máj. 8. 08:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag mindenféle zöldség kevés szénhidrátot tartalmaz, ha nem sok liszttel/cukorral készíted el.


Keress zöldségételeket a neten, rengeteg recept van, onnan ki tudod keresni, hogy mik azok, amelyek ízlenek nektek.


A húsokban szintén nincs sok.

2014. máj. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hús+zöldségek...

szokjatok le a kenyérrõl, tésztáról, rízsrõl, krumpliról, kukoricáról...

ha muszáj, kevés rizs, teljes kiörlésû dolgok mehetnek de mibdig a zöldség legyen túlsúlyban, utána hús és csak végül a ch tartalmú dolgok... az a baj, rá vagyunk nevelve, hogy mindenhez kenyeret tésztát stb-t kell fogyasztani ezért nehéz tõlük megválni de megéri...

2014. máj. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire kevés szénhidrát kell. A zöldségek sok széhidrátot tartalmaznak a kalóriamennyiségükhöz képest, úgyhogy ha csak zöldséggel lakik jól az ember, akkor viszonylag sok szénhidrátot fog enni (bár ez nagyban múlik az elkészítési módon és a konkrét zöldségen, a szénhidráttartalmuk igencsak szór).

Igaz, zöldséggel kvázi lehetetlen jóllakni s nem is lenne praktikus, nyilván eszünk hozzá kalóriadúsabb ételt, s bármilyen sok zöldséget eszünk, az nem gond, vaószínűleg kevesebb és sokkal jobb szénhidrát lesz az eredmény, mint a normál táplálkozással, a sok péksütivel, tésztával, cukorral.


A húson kívül ajánlom a tojást és az olajos magvakat is.

A kevés szénhidrát az én tapasztalataim alapján is jó fogyásra, jobb, ha a zsírfogyasztást emelitek. Mert ha a normál táplálkozás szénhidráttartalmát kihagyjátok, nem marad elég kalória, még egy egészséges fogyáshoz sem. A fehérje pedig nem emelhető akármeddig.


Azt sem tudom, húsos vagy más receptet szeretnél. Én viszonylag szénhidrátszegényen szeretek enni, de speciális az étrendem, nem tudom, mennyit tudnék segíteni. De ha nem kell nagyon alacsonyra vinni a szénhidrátot, akár egy remek curryt is ehettek (hússal vagy anélkül), akár pici rizzsel, na azt még én is nehezen eszem meg magában... (De magkenyérrel is lehet enni pl.) Ha szeretitek az indiai fűszereket, elmondhatom a tandori masalásat is, amiben sokféle zöldség, borsó (ami a zöldségcurrynkben sosem, pedig az is sokféle zöldséget tartalmaz) és főtt tojás is van (voltaképpen ennyi, laza a recept és saját, de leírhatom pontosabban, ha kell).


Főtt ételt szerintem könnyű találni, főleg annak, aki eszik húst (én nem szoktam), inkább a többivel van gondja egy átlagembernek, ha szénhidrátszegényen akar enni. A péksütemények élből kiesnek... Rántotta és hús zöldséggel viszont ehető, de persze van sok más lehetőség is.

2014. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!