Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor ez hogyan van az...

Most akkor ez hogyan van az édesítőszerekkel?

Figyelt kérdés

Ugyebár, aki a kalóriabevitelt csökkenteni akarja, vagy erre kényszerül, mert pl. cukorbeteg, az édesítőszerekkel helyettesíti a cukrot.

De tegnap olvastam, hogy az édesítőszerek is megnövelik a vércukorszintet. De ha megnövelik, akkor miért lehet mégis fogyasztani őket a cukorbetegeknek? Mi a különbség?


[link]



2015. júl. 4. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha valamit nem kívülről viszünk be, hanem a belső raktárakból szabadítjuk fel, akkor nyilvánvalóan nem növeljük a kalóriabevitelt. Egyébként meg vigyázni kell ezekkel a népszerű tudományos írásokkal, mert sok bennük a tudománytalanság.
2015. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tény, hogy a legjobb, ha nem helyettesítjük a cukrot :) Semmi szükségünk rá. De olykor s főleg a kezdeti időszakban jó mankó lehet az édesítőszer, ezt megértem.


Nem minden édesítő egyforma...

Én eritritet használok, ha valamit használok, extrém keveset s ritkán. Annyira keveset, hogy ennyi cukor sem tudna nagy inzulinszint növelést okozni, de az eritrit amúgy sem cselekszik ilyesmit. Viszont van, akinél bekavar a durván szénhidrátszegény étrendbe, fenntartja az édességvágyat... Úgyhogy van, aki minden kifejezetten édes dolgot kerül, mert neki így jó.


A cukorbetegek étkezése elég fura dolog. Az orvosok azt ajánlják, hogy sok cukrot egyenek (160g? az rengeteg, főleg annak, aki nem bírja jól a szénhidrátot), folyamatosan egész nap. Sok cukorbeteg megissza a cukros üdítőt, eszi a gyümölcsöt (glükóz is jócskán található bennük, de a fruktóz sem tökély, csak mert nem emeli az inzulint)... Mértékkel nem is lesz bajuk tőle, bár azért jobb, ha kerülik a gyors cukrokat.


De a kalóriabevitel hogyan jön ide? Ja, hogy az átlagember kilószámra eszi a cukrot... Nos, az gond. Neki sem kellene, nemcsak akkor, amikor már elhízott és/vagy cukorbeteg lesz.

2015. júl. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kösz, de így csak még jobban összezavarodtam. :)
2015. júl. 5. 01:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

cukros vagyok, tíz éve mérem itthon(is)...

amikor kiderült a problémám, kövér is voltam magas vérnyomással, magas cukorszinttel...


nos a megszívlelendő tanács az volt, hogy álljak át szénhidrátmentes étkezésre, adjak le úgy 25 kilót alsóhangon..amihez a csökkentett kalóriabevitel hozzásegít..


(a szénhidrátmentes étkezés csak laborban lehetséges, mert bármit is eszik a hétköznapi ember, abban van szénhidrát. Tehát ez csak leegyszerűsített szóhasználat. szénhidrát nélkül nagy baj lenne)


szóval semmi lisztes étel, péksütemény, tej, cukor(bármilyen) alkoholos italok,cukros üdítők, sörike is, nincs torta, pizza, pláne lángos, zsömle.. max, korpovit..


na így három év alatt, csak édesírőszerrel sikerült 25 kilót leadnom...és lement a vércukorszintem 6 alá..


furcsa étkezés ez, de megéri..

Kalória bevitelre szükség van, mert a nélkül járni sem tudnék..

az édesítőszerek(ami itt kapható)nem növelik a vércukorszintet, de legalább élvezhetővé teszik azt, amire cukorral már rászoktam...

a legendákkal ellentétben nem szabad cukrot fogyasztani, csak édesítőszert...ez nem csinál semmit..

...ilyenkor jön az a másik legenda, hogy rákot okoz...


azt mondta a doki, ha betartom,amit javasolt, akkor örök életű leszek...most vagyok hetven...eddig sikerült...

jó kondiban, betegségmentesen..

ezt lekopogtam.

2015. júl. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy túl hosszú a tilalmi lista. Pizza, üdítő, alkohol, édesség, és még számos más étel... :(
2015. júl. 5. 13:39
 6/11 A kérdező kommentje:
Semmi lisztes étel? Hogy helyettesítsem a kenyeret?
2015. júl. 5. 13:40
 7/11 anonim ***** válasza:

#4: Nahát.... Cukorbeteg, akinek nem azt ajánlják, hogy egyen egész nap szénhidrátot? Ez azért nem megszokott... Viszont nagyon helyes.

Szénhidrátmentesen valóban nem lehet étkezni, napi pár grammal is nagyon nehéz, ki kell zárni a növényeket, ami azért erős.

Én mindössze ketogénezek, napi 20-40 grammal, ez teljesen tartható.

Az alkohol speciel nem gond, csak kb. szénhidrátmentes legyen. A ketogénezők tömény italokat és száraz borokat isznak inkább (de bármit lehet, pici mennyiségben), hogy cukorbetegnél mi a helyzet, azt nem tudom, de a pici mennyiség bizonyára nekik sem árt különösebben.


Kenyér helyett normális ételeket lehet enni. Bár én magkenyérfélét is eszem néha, olajos magvakból, sokszor tojással.

Igazán nem nehéz gabona, egyéb keményítődús étel, cukor, tej, nagyobb mennyiségű gyümölcs nélkül élni, sokan megcsinálják. Pontosabban van, akinek nehéz, mert nem bírja a durván szénhidrátszegény étrendet, egyszerűen rosszul lesz a puszta fehérjétől és zsírtól.


Édességet simán lehet enni szénhidrátszegényen, bár az ember nem igényli ilyen étrend mellett, max. néha lelkileg poénos. Ha valaki fogyni is akar vagy nehezen bír a szénhidrátvágyával az elején, akkor sokszor jobb, ha kihagyja, mert az édességtől sokan csak még több édességre vágynak. Nálam se tesz jót, ezért igyekszem most elhagyni, plusz nincs is pénzem eritritre.


Nagyon extrémnek tűnő étrendbe is bele lehet jönni. Nekem jó a ketogén, elég sima ügy volt. De aki fizikailag vagy lelkileg rosszul van mellette, az nyilván ne erőltesse.

2015. júl. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kösz, nem vagyok cukorbeteg, csak szeretném visszafogni a szénhidrátfogyasztásomat, úgyhogy ne a csoki legyen az első, amiről lemondok, hanem többek között a kenyérfogyasztás.
2015. júl. 6. 01:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Az jó, mert a csoki nem szénhidrátbomba s nem is nagy mennyiségben eszi az ember, a kenyérrel ellentétben, ami még gluténos is. A csokitól nem félnék, az mindössze felesleges cukor számomra, annyira egyszerű édességet enni kevés szénhidrátbevitellel. De ha valaki nem olyan szigorú, némi nem csupa cukor édesség is OK lehet.

De ha a kenyeret hagyod el, annak nincs köze az édesítőszerekhez. Viszont szénhidrát szempontjából sokkal többet jelent, amennyiben nem extrém a cukorfogyasztásod.

2015. júl. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem kéne elhagynom a kenyeret, de csökkenteni kéne a fogyasztását. A kefír-joghurt nem játszik, mert nem szeretem. A szokásos sonkás-felvágottas-zöldpaprikás kenyér helyett meg hiába ennék esetenként rántottát, ahhoz szintén kenyér kell.
2015. júl. 6. 10:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!