Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Munkahelyen hétköznap nem...

Munkahelyen hétköznap nem ebédelni van értelme?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több kollégám van aki csak reggelizik meg vacsorázik otthon és nem ebédel. Mostanában nekem is megfordult a fejemben, hogy nem fogok. Pénzt is spórolnék, meg 11 év után a legtöbb étel rendelő céget unom már. Van értelme szerintetek? Nem egészségtelen ez?

Számítógép előtt ülök egész nap, napi 1 kávét szoktam inni 10-11 körül. Napi 8-10 óra meló.



2015. júl. 15. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
de egészségtelen, elhiszem hogy unod a kinálatot, de egyél délben is inkább.
2015. júl. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyi haszna lenne, hogy fél órával hamarabb elmehetsz, ha nem töltöd le az ebédidőd, de ez munkahely függvénye. Egyébként egészségtelen.
2015. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem egészségtelen, ha napi szinten beviszed a megfelelő mennyiségű tápanyagot.

Most olvasgatok az időszakos koplalásról, és van sok kedvező egészségügyi hatása, pedig ott ennél hosszabb idő is eltelik két étkezés közt.

2015. júl. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem egészségtelen, amennyiben jól elvagy úgy. Ha naponta beviszed a megfelelő tápanyagokat, az elég a testednek. De ha éhes vagy, akkor persze egyél. Miért kéne rendelni? Csomó ember visz be ételt... Én se rendeltem vagy mente3m kifőzdébe szinte soha. Akár hideget is ehetsz bent, én mindig jobban szerettem inkább este kényelmesen, otthon nekiülni a főtt ételnek (bár mire megfőztem, már elég késő volt, ha túlóráztam is... nem tudok előre főzni), bent sose volt közel sem olyan jó.


Nekem kora délután már mindenképpen kell ennem, nem keveset, nálam ez nem játszana. De lehet, hogy Neked beválik, ki lehet próbálni.

2015. júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3: Igen, az időszakos böjt jó dolog (ha bírja az ember, újfent, tuti nem mindenkinek való), egészség szempontjából is, roppant kényelmes is tud lenni... S van, aki szenved attól, ha nem csinálja, annyira arra van beállítva a teste. Na ez voltam én gyerekként, amikor reggeliztem. Pocsék volt. Most már 4-6 órás evési ablakom van, tökéletes s remekül passzol szénhidrátszegény, zsírdús étrendemhez, abban könnyebb ilyet csinálni. De annak az ablaknak délután kell lennie, a falat kaparnám, ha csak este ehetnék, nem tudom, megszoknám-e, de hogy nem erőltetem magam át egy szokató perióduson, az tuti.

Van, aki átneveli magát, szenvedéssel, éhséggel, de utána nagyon élvezi.

2015. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!