Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány kg lenne az ideális...

Hány kg lenne az ideális testsúlyom?

Figyelt kérdés
15/F vagyok és kíváncsi lennék,hogy hány kg-os testsúly az ideális nekem.175cm magas vagyok és mivel nem vagyok egy nagyevő 55Kg vagyok.Előre is kösz a válaszokat.

2015. aug. 2. 21:23
 1/3 anonim válasza:

Megnéztem BMI számításban; soványnak számítasz.

De amennyiben nem akarsz izmosodni és jó ez így neked, akkor teljesen mindegy :'D (a lányok fele kábé úgyis a csontsoványakra bukik)

Én 168 centihez vagyok 61 kiló, 22/N És szerintem semmi gond az alakommal. (a BMI szerint ez ideális)

2015. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2015. aug. 2. 23:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Statisztikák szerint a 15 éves fiúknak átlagosan 19,4 a BMI-jük. Ez a te magasságodra visszaszámolva: 59,5 kg. Ez igazából országos átlag, de egyben ehhez van igazítva az "ideális" fogalma is.


Ez a kb. 5 kilós elmaradás az átlagtól azt jelenti, hogy a hasonló korú és magasságú fiúk 2/3-a nehezebb nálad, 1/3-a soványabb. Alultáplált 48 alatt, túlsúlyos 68 felett, elhízott pedig 75 kilótól lennél. Magyarán abszolút normális alkatod van, max az átlagnál kicsit vékonyabb fajta vagy.


(Feltételezzük, nem tegnap volt a születésnapod, szóval ha 16-hoz közelítesz, akkor már 20,4 a BMI, és eszerint 62,5 kiló lenne a megfelelő számodra.)

2015. aug. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!