Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Glutén ÉS laktózérzékenyek,...

Glutén ÉS laktózérzékenyek, segítség?! Mit honnan hol?

Figyelt kérdés

Nagy "örömömre" megállapították, hogy glutén és laktóz érzékeny vagyok. Szuper kombináció, mert nagyon sok gluténmentes cucc "(nyomokban) tejet tartalmazhat" - elég nehéz így kiszűrni a dolgokat.


Ti hol szerzitek be a glutén ÉS laktóz mentes termékeket? (minden érdekel, mert eddig csak tésztát és lisztet találtam, ami tejszármazék mentes is, de nem árt, ha az ember tud pár forrást)


Tojást és húst ehetek? Hiszen pl a csirke megeszi a gluténos maradékot, meg a jó kis búzát stb.


Van valami termék, ami tiltólistás, és nem is gondolnám? Azt tudom, hogy pl. a jégkrémek is tartalmaznak glutént.


BUDAPESTEN van olyan hely, ahová mehetek? Pl nagy Tejivó fan voltam, meg cukrászda mániás. Most meg vagyok lőve, hogy hova üljünk be a barátnőkkel :(


Valamint az iszonyú hasgörcsök (a többi tünet mellékes..) a kiiktatás után kb mennyi idővel múlik el?



2015. aug. 6. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok segíteni, hogy pl Tescoban van laktóz és glutén mentes sonka, tej, sajt, vajkrém. Legalábbis én mindig találok.

Bioboltokban nézz szét, ott szoktal lenni még gluténmentes ételek.

2015. aug. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy a tojás és a hús ne mehetne, még ha masszívan érzékeny is az ember, tehát nyomokban sem bírja az ilyesmit. De bevallom, ehhez nem értek s kevés dolgot lehet biztosan állítani, az emberek sokfélék. Van, aki a laktózmentes tejtermékekre is érzékeny.


Ami engem illet, én elhatározásból nem eszem glutént és laktózt, nem leszek rosszul egy picitől (soktól se nagyon, csak érzem, hogy nem az igazi, lenyom, extra esetben hasfájás), de nem is érzem a problémát, mert normál alapanyagokat veszek s magam készítem az ételem (máshogy nehezen menne, mivel jóval korlátozottabb az étrendem, mint a sima glutén- és laktózérzékenyeké).


A hova tudsz beülni nehéz... Illetve beülhetsz cukrászdába, senki nem kötelez rá, hogy egyél, én simán tudok ásványvizet inni, míg a lányok sütiznek, nem az étel számít. Kevés helyen vannak speckó sütik, fagyik, de ilyen helyeket sem ismerek, csak tudom, hogy léteznek. Itt nem, de Budapesten igen. Mivel sokan paleóznak, nyílnak paleo helyek, ami élből biztosítja a glutén- és laktózérzékenységet, s még többet. Mintha még nyersvegán cukrászda is lenne Budapesten.


Étteremben már jobb a helyzet, hús és zöldségköret nyilván van, persze nem árt rákérdezni, hogy glutén- és laktózmentes-e, s ha nem, akkor hagyják ki az öntetet vagy ilyesmi.

2015. aug. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!