Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik kenyér tartalmaz kevés...

Melyik kenyér tartalmaz kevés búzát? Csak ne gluténmenteset mondjatok mert a borzalmas ízű. Gondolok a rozskenyérre, vagy a tönkölyre

Figyelt kérdés
Nem fogyni akarok csak kevesebb lisztet szeretnék bevinni. IBS em van és ki akarom próbálni. hogy hárha segít valamit a cukor és a liszt mellőzése.

2015. aug. 9. 22:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Pedig a búzában a glutén a problémás összetevő, tehát gluténmentes kenyérre lenne szükséged, ha ezzel akarsz próbálkozni. A rozs ugyanúgy tartalmaz glutén, a tönkölyt nem tudom, de amennyire tudom, az is búza. A gluténmentességet elvileg elég szigorúan kéne tartani. Az IBS-ben nem lell a gabona rostokat mellőzni?

A legegyszerűbb az lenne, ha nem ennél kenyeret és tésztát. Mostanában rámjött, hogy ennék valami kenyérpótlékot, én puffasztott rizsszeletet eszek, a sózott szerintem kifejezetten finom, és a rizsben nincsenek problémás fehérjék. Vannak még magkenyerek is, azok viszont iszonyat kalóriabombák, illetve én az élesztő miatt sem eszek kenyeret, azok pedig abban is voltak. Magamnak pedig lusta vagyok a főzés mellett még kenyérpótlékot sütni.

Egyébként jó irányban keresgélsz, én hiszek benne, hogy az összes ilyen civilizációs betegség a rossz táplálkozásra és életmódra vezethető vissza. Más jellegű autoimmun betegségem van, foltos hajhullás, de én egyszer már kimásztam belőle diétával (candida) meg homeopátiával (amiben viszont nem igazán hiszek, de kezelés alatt voltam akkor). Sajnos ahogy visszaálltam a régi életmódra, a betegség is visszajött. Most kezdtem megint, de így 10 év után nehezebben akar helyrejönni, bár lassan javulgat. Elég sok diétán túl vagyok már. :)

2015. aug. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!