Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem bírom az alkoholt, semenny...

Nem bírom az alkoholt, semennyire. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Annyira nem, hogy egy doboz sörtől vagy egy cidertől szenvedek, mint egy kutya, hányingerem, minden bajom van egy napon keresztül. Ezért mostmár nagyon ritkán iszom, és persze kibírnám, ha egyáltalán nem innék soha, de néha jól esik, és szeretem az ízét annak a havonta kb egy doboz sörnek.


Ez nem a tipikus másnaposság, és ugyan nem bírom a nehezebb ételeket (vörös húsokat pl), és van egy enyhe refluxom is, de ez már évekkel előtte is így volt az alkohollal kapcsolatban, még jóval a reflux előtt. Akkor mindig másnaposságnak hittem.


Ennyire gyenge a gyomrom, vagy létezik valami "allergia", érzékenység az alkoholra?


2015. aug. 18. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Van akinek az aldehid-dehidrogenáz enzimje nem működik és ezért nem bírja jól bontani az alkoholt. Ezek az emberek egészen kis mennyiségű piától is berúgnak, illetve változatos rosszullétre utaló tüneteket produkálnak.
2015. aug. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
utánaolvastam, a szívdobogásérzet meg a kipirulás is ezt igazolja, szomorú világ :(
2015. aug. 18. 10:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát szomorú, de nem tragikus.


Nekem meg banán intoleranciám van, de sebaj.

2015. aug. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!