Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánusok fogyaszthatnak...

Vegetáriánusok fogyaszthatnak alkoholt?

Figyelt kérdés
konkrét példákra lennék kiváncsi vegáktól

2015. máj. 18. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az alkohol növényből készül, nem állatból.
2015. máj. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
igen, drogozhatnak is.
2015. máj. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mivel abban nincs hús,valszeg igen...
2015. máj. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
A vegetáriánusok húst is fogyaszthatnak, csak nem akarnak..
2015. máj. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

AZ Ok ,hogy novénybol készul,de általaban a vega étrendre is azért térnek át mert a húsevés egészségtelen!


Ezért kértem a konkrét példakat....

2015. máj. 18. 22:09
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem egészségtelen, és nem ezért térnek át. Lehet, hogy van köztük, aki úgy gondolja, nem egészséges, de elenyésző a számuk.

Főként természetvédelmi okokból csinálják, de konkrétan tudok olyat, aki mindenféle mögöttes tartalom nélkül, kizárólag azért nem eszik húst, mert nem szereti (ok, lehet, hogy ő nem vegetáriánus)

2015. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, nem minden vega egészségügyi okokból az. Amikor én az voltam (ma is nagyon ritkán eszem húst, de egykor jópár évig egyáltalán nem tettem), volt rá egy kupac okom, de az egészség nem volt közte. A normál bolti húsnál még csak-csak (de azt is kibírtam volna néha, ott inkább az íz és az ipari állattenyésztés problematikája jelent meg), de egy vadnál vagy minőségi házinál? A vegák zöme sokkal egészségtelenebb ételeket eszik annál, igen sokunk szerint :P


Azóta nagyon egészségtudatos lettem, de némi ízletesebb, minőségibb tudatmódosító sejtméreg azért jöhet, kis mennyiségben és ritkán :) Vannak kivételes dolgok, amik kellenek a magamfajta hedonistának. Meglennék nélküle, hogyne, de nem az az évi pár deci fog rontani az egészségemen, az tuti.

A glutént pl. nagyságrendekkel nagyobb ívben kerülöm, a tejet pedig pláne.

2015. máj. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bármit ehet egy vega, húst is.

Nyilván alkoholt is fogyaszthat.


Senki sem azért tér át vegán táplálkozásra, mert a húsevés egészségtelen. Persze hinni lehet akármit. Azt is hiheti valaki, hogy az idegméreg alkohol az egészséges, a normális táplálékunk (jó körülmények között tartott állatok húsa, szervei) pedig egészségtelenek. Vallások..


De alapvetően az alkohol idegméreg, a hús pedig táplálék. Mindkettőt lehet fogyasztani, csak ha húst eszel akkor nem kellene vegának nevezni magad, ha meg alkoholt, akkor nem kellene egészségesnek beállítani a táplálkozásodat :)

2015. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7


"A glutént pl. nagyságrendekkel nagyobb ívben kerülöm"


Akkor ezek szerint csak bort iszol ,mivel gluten lényegében minden alkoholos italba megtalálható!

2015. máj. 19. 10:30
 10/14 A kérdező kommentje:

Akkor mégis mi értelme áttérni a vega étrendre?

Én eddig úgy gondoltam javarészt az egészségesebb étrend miatt !


De ezek szerint azért ,hogy az a nehány állat megmenekuljon a levagástól ,amit amúgyis arra tartanak ,hogy majd az asztalra keruljon!

Vagy csak a nagyzolás ,hogy valaki vega az milyen meno!

2015. máj. 19. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!