Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik, ha lejárt szavato...

Mi történik, ha lejárt szavatosságú kreatint fogyasztok?

Figyelt kérdés

2015. aug. 19. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Lesz pàr napig hasmenès, edzeni biztos nem fogsz. Sôt a fosàs miatt tàpanyag vesztès igy össze is esel
2015. aug. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tegnap egy kaveskanalnyit port megittam, de nem lett bajom tőle. Próbáljam meg nagyobb adaggal, hogy biztos kideruljon?
2015. aug. 19. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sok minden, sőt még hatni is fog. Ezek a lejárati idők úgy vannak megállapítva, hogy utána akár évekig is használható, legfeljebb kezd lebomlani majd idővel a hatóanyaga és esetleg csökkenhet a hatása.


Amit a hasmenésről írtak, az a legfrissebben gyártott kreatinnál is előfordul, ha egyszerre nagyobb adagot veszel be belőle és nem osztod el kisebb dózisokra.


Soha nem foglalkoztam azzal, hogy valami lejárt vagy nem.

Megkóstolom, ha jó akkor nyugodtan megeszem, elfogyasztom. Szerencsére ezt a benne lévő anyag nem tudja, hogy "ettől a pillanattól meg kellene romlanom". Az emberek meg jókora ráhagyással adják meg az esetleges legkisebb minőség romlás lehetősét okozó hosszabb tárolás idejét.


Szerintem ki kell próbálni és ha működik, akkor jó. Ha meg lebomlott, akkor is kipisiled, int ha a szervezetben bomlott volna le, legfeljebb nem hat úgy.

2015. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2015. aug. 21. 01:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Mikor régen testépítettem, volt ott egy élelmiszer ipari mérnök. Azt mondta, bármely szárítmánynál nem kell úgy figyelni a lejárati időre, mert sokkal tovább bírják a szárított dolgok....a minap is 3 éves szárított vargányát tettem a levesbe :)
2015. aug. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!