Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kapható ténylegesen laktózment...

Kapható ténylegesen laktózmentes tej? Hol, mennyiért?

Figyelt kérdés
Olyan, amihez nem csak hozzákutyulnak egy adag laktázenzimet.

2015. szept. 17. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Hanem? Amit laktóz nélkül fejnek le a tehnénből??


DE szívesen "hallgatom" én is a válaszokat

2015. szept. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig így készül a laktózmentes tej, a laktáz pedig nem egéászségtelen, a legtöbb európai termel valamennyi laktázt, csak van, akinek keveset.

Ami nem így készül, az tejszerű folyadék, nem igazi tej. Mandulatej, szójatej, és most ülj le: 600-700 forint egy liter.

2015. szept. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

vagy 800. A tej. Nem is fogyasztok olyan gyakran, mint anno joghurtból, tejből. Most megjelent egy főzőkrém, még nem próbáltam, csak szójatejszínt, de az meg puffaszt engem.

Úgy ennék már egy jó főzeléket.

Nekem mondjuk valami fehérje is párosult hozzá, úgy tűnik.


De megkapaszkodom, és örülök, hogy glutént tudom emészteni, az ennél horrorabb

2015. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
+r :)
2015. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem horror glutén- és laktózmentesen élni, én szabad akaratomból teszem, elég könnyű és olcsó, bár mivel a keményítők (a szénhidrátszegény zöldségeket nem számítom ide, de azokból sem ehetek akármennyit), s jobbára a gyümölcsök is kiesnek és húst sem szoktam enni, már nehéz, ha épp nem jutok tojáshoz... :(

De akinek tágabb az étrendje, annak igazán könnyű lehet az én szemszögemből. Már ha nem kényszerül arra, hogy nem saját ételt egyen...


Tejnek kókusztejet és tojástejet iszom (nem mintha nem menne nélküle, de kellemesek), az olcsó és jobban ízlik, mint a normál, házi tej. Aki nem kifejezetten laktózérzékeny, sokszor az is érezheti, hogy laktóz nélkül jobb.

2015. szept. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Háát, gratulálok.


Ha nem lenne muszáj, nem csinálnám ezt az étrendet. És igenis horror, irigyellek, hogy neked van erre keret. NEkem folyik a nyálam a jégkrémek után egész nyáron. Még jó, hogy csokikat meg kemény sajtot tolerálom...


tuti nem vonnék meg mást magamtól hobbiból emellé. Étterembe menni is horror így is.

2015. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!