Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hatekony fogyokura?

Hatekony fogyokura?

Figyelt kérdés
sziasztok . Nagyon sok modszert probaltam mar .tudom sport es egeszseges taplalkozas . csak sajnos nem olyan egyszeru, azonnal megvalni a cukortol :/. 2 ev alatt szeretnek lefogyni 120Kilot. van valami otletetek ? koszonom :)

#fogyókúra #hatekony fogyokura
2015. szept. 21. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
120-at? Megkérdezhetem hány kg vagy? Neked mindenképpen orvosi segítség kellene.
2015. szept. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kaját könnyű visszafogni. Ha annyira gyenge akaraterőd van, hogy még azt sem tudod, akkor meg is érdemled. A legfontosabb a mozgás. Nem kell rögtön arra gondolni, hogy naponta órákat a konditeremben kell lenned és ronggyáizzadni a futópadon. Annyit csinálj, hogy 3x körbegyalogolod a parkot, háztömböket, akármit. Kb. fél órát sétálsz. Következő alkalommal már sietve sétálsz. Utána kicsit nagyobb távot. Eszméletlenül sokat számít az, ha mozogsz. Magamról tudom, én csak akkor fogytam, amikor mozogtam, amúgy ehettem 0 kalóriát, akkor sem mozdult a súlyom. Csak a nem túlzott, viszont folyamatos mozgástól. Nekem amúgy a biciklizés jött be. Szóval hajrá, ne legyél gyenge, ne keressél örökké kifogásokat, ez a kérdés sem kellett volna. Állj neki és csináld meg. Ennyi.
2015. szept. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Továbbá nekem az is nagy pluszt adott, hogy telefonnal folyamatosan mértem a távokat, időket. Jó volt látni, ahogy sétálásról-sétálásra javulok és egyre jobban érzem magam. Szerintem neked is segítene, fel tud dobni, amikor a hónap végén visszanézed, hogy mennyit fejlődtél.
2015. szept. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
koszonom a tippeket :) ! most 200 kilo vagyok. napi 2x eszek keveset es nem is zsirosat. kiskorom ota vizsgalnak mitol hizhatok de sajnos 17 ev kellett az orvosoknak, hogy kideritsek miert hizok. a szervezetem nem bontja le a szemhidratot es a cukrot ezert minden mennyisegben letapad. mikor meg nem tudtam mi a "betegsegem" akkor mindennel probalkoztam, fogytam 30-40 kilot majd az szepen kezdett magatol vissza jonni , nem lehetett ott tartani.
2015. szept. 22. 06:53
 5/7 anonim ***** válasza:

"napi 2x eszek keveset es nem is zsirosat"

ez alapján, valószínű baromi lassú az anyagcseréd. Legalább 4x kéne enned egy nap, megfelelő arányban fehérjét, szénhidrátot és zsírt.


www.kaloriabazis.hu


Ide regisztrálj be, nyomon tudod követni mennyit ettél, az hány kalória, mennyi a fehérjetartalom, stb.


120kg-t le lehet fogyni két év alatt, de semmiképp ne érezd kudarcnak, ha csak 80-t sikerül! A te esetedben minden leadott kiló számít!

Mindenképp látogass el a háziorvoshoz, beszéld meg vele, hogy mire készülsz, biztos ő is tud mondani pár ötletet.

Továbbá ekkora súlynál gondolni kell arra is, hogy a bőrőd nem fog alkalmazkodni. Ha már elérted a végső súlyod, és nem vagy elégedett az eredménnyel, akkor a TB ad támogatást a helyrehozásra. Ehhez viszont dokumentálni kell a súlycsökkenést, a háziorvosnál.


Ha gondolod írj, magam is túlsúlyos voltam még pár éve, én 50kg-t adtam le másfél év alatt.

2015. szept. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

Bocs, én csak kötekedni jöttem:

"szervezetem nem bontja le a szemhidratot es a cukrot ezert minden mennyisegben letapad" - ebbe gondolj kicsit jobban bele!

Ha nem bontja le, akkor átmegy rajtad, nem hízhatsz tőle, sőt inkább éhen halsz.

Ha lebontja, de nem veszi fel a vérből, akkor baromi magas kéne legyen a vércukrod, ettől meg az inzulinod. Na ekkor jön a zsírraktározás. De mivel így a sejtjeid nem kapnak tápanyagot, megint csak az "éhenhalásná" tartunk. Plusz a #5 által említett atomlassú anyagcsere is bejátszik, és nem csak amiatt, hogy napi két étkezéssel viszed be a napi betevőt.

Azt gondolhatnánk, hogy a tested a zsírbevitelből és (ha már egyszer gondja van a CH-val, de a "keveset és nem is zsírosat" alapján ez sem igaz. így megint csak ott tartunk, hogy neked már éhen kellet volna halni. Tehát vagy sántít a sztori, vagy valamit nem írtál még le.

2015. szept. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bizony, ez így elég fura, ha csak elraktározod a sok szénhidrátot, de a raktárokhoz nem nyúl a tested, akkor mégis miből működsz? Ez így nem áll össze.


De ha bajod van a szénhidráttal, miért nem zsírosan eszel, szénhidrátszegényen? Normál embernek is elég jó módszer fogyásra, már ha bírja a többé-kevésbé zsíros étrendet.


A napi 2 étkezés nem gond (kivéve, ha az adott ember úgy nem érzi jól magát), nekem is max. annyi van (inkább másfél, főleg, ha fogyni is akarok. 2 étkezés rengeteg kalória nálam), nem lassítja az anyagcseráét, ha rendesen eszel. Erről cikkek szólnak, még testépítő oldalakon is (ahol köztudomásúlag nem a kevés számú étkezést szokták propagálni), s rengetegen tapasztaljuk, akik így élünk.

De napi kétszer keveset... Az koplalásnak hangzik, nem jó.

2015. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!