Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék leszokni erről,...

Hogyan tudnék leszokni erről, tovább fogyni, vagy egyáltalán bármit csinálok? Mi a helyes teendő? Lent a többi.

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, és évek óta jönnek az emberek, hogy túlsúlyos vagyok. Négy évvel ezelőtt voltam 153 cm és 53 kg, és a sulis védőnő vészjósló hangon közölte, hogy tíz kiló rajtam a fölösleg, és kislányom pár év múlva komoly gondjaid lesznek. Mondom tíz kiló túlsúly? Na, ez azért túlzás. Nem tettem semmit, nem éreztem magam kövérnek. Aztán mostanra lettem 158 cm és 65 kg. Most jutottam el oda, hogy ne, ez nekem sok, utálom, hogy így nézek ki, és a most augusztusban lezajlott egyetemi gólyatáborban többen is mondták, hogy fogyjak le. Itt lett elegem a piszkálásból, mondom nem igaz, hogy az egyetemi évfolyamtármnak az a legnagyobb gondja, én hogy nézek ki! Úgyhogy elkezdtem edzeni és étázni, így lettem 60 kg. De még mindig nem tűnik elégnek. Állandóan azt érzem, hogy hájas vagyok, tükörbe nem nézek, mert utálok magamra nézni. A rokonoktól meg azt kapom, hogy szépen lefogytam, de azért egy tízes még lecsusszanhatna. Állandóan megy a problémázás. Ha eszem, bűntudatom van, néha sírógörcsöt kapok utána. De ha gyümölcsöt vagy bármi más egészséges kaját eszem, akkor is. Aztán úgy érzem elegem van, és elkezdek zabálni. Aztán éjszaka nem alszom, mert jön a bűntudat. Az egyetemen rendszeresen elajándékozom a kajámat, a wcn lehúzni azért taplóság lenne a szüleimmel szemben. Edzésen hajtom magam, mint az őrült. De már nem jön le több, maradok 60 kilónál, és ott vannak a hájpárnák. Mit csináljak? Kezdem már nagyon unni ezt az egész hülyeséget, főleg azt, hogy most már hetek óta 60 vagyok. Segítsetek, nem bírom tovább!
2015. szept. 25. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Dehogynem bírod! Fantasztikus eredmény amit elértél. Ne legyen lelkiismeret furdalásod ha gyümölcsöt, zöldséget eszel. Lehet most megtorpant egy kicsit a súlyod, de ez a súly már nem vészes. Ha még szeretnél egy 3 kg-ot leadni, akkor az esti étkezéssel kell vigyáznod. Reszelj magadnak sárgarépát és azt edd meg, igyál vizet, és utána állj csak neki vacsorázni. Ne legyen késői időpontban a vacsora.
2015. szept. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az esti étkezés nagysága sem számít különösebben, az összkalória és összetétel annál inkább (attól még értelmesnek tartom a szolidabb vacsorát, de ha éhes az ember, egyen).


Kérdező, elég rossz környezetben vagy, én mindig túlsúlyos voltam, a végén 163/80+ és a kutya sem szólt egy rossz szót sem, illetve 67 kilósan anyám, de neki mindig baja volt a kinézetemmel, sok téren, a hajam se tetszett neki, pedig az szép színű és selymes :) A legvégén már-már rámondtam magamra, hogy kövér vagyok, s fogytam, most 163/63 körül vagyok, a fogyás itt már nem nagyon megy nekem, de majd csak meglesz, most már szinte mindenki azt mondja, nehogy tovább fogyjak... Nem tudom, rajtad hogyan oszlik el a súly, de ez már nem kövér szint. Van felesleg s bizonyára ronda, ha valaki eléggé izomtalan (rajtam sincs sok, ha rendesen lenne, ideális lenne a súlyom), de beszólni...


Nagyon rossz szemmel tekintek arra, aki egy nem egészségtelenül kövér tininek beszól. Sokan annyira érzékenyek, hogy súlyos evészavarok alakulhatnak ki náluk az ilyesmitől, de ha valakit csak boldogtalabbá tesz a bánásmód, az is épp elég rossz.


Nem írtad, kérdező, hogy hogyan eszel. A koplalás és a zabálás is rossz, egy egészséges szinten kellene maradnod, állandóan, nem sokkolni a tested hol ezzel, hol azzal. A tápanyagokat meg kell kapnia.

Lelkileg is egészségesen kellene az étkezéshez állnod, a bűntudat sajna nagyon gyakori és nagyon romboló érzés fogyni vágyóknál... Akkor (se) legyen bűntudatod, ha megfosztod a tested a tápanyagtól, nem akkor, ha táplálod, életben tartod...


Türelemre van szükséged s arra a biztos tudatra, hogy nem vagy kövér, max. van némi felesleged, de le fogod dolgozni. Ha leírod, hogyan eszel, miben vagy hajlandó változtatni (teljesen oké, hogy bizonyos dolgokban nem engedsz. van, ami a testednek kell, mert úgy érzi jól magát - ilyen nálam a sok zsír -, van, ami nagyon fontos számodra, szereted és szerencsétlen lennél nélküle, s van, ami túl hasznos tápanyag szempontból).


De kezdem túlkomplikálni, azt hiszem s túl kevés az infóm rólad.

De ne koplalj semmiképp!

2015. szept. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ne a mérlegen mérd magad.Fogj egy centist én mindenhol mérd meg havonta egyszer a derekad,csípőd stb.Mert általában úgy van hogy fogynak az emberek aztán hupsz a mérleg megáll és akárhogy gürcöli magát az ember nem mozdul sehova.Ez azért van mert eleinte a könnyű zsírokat adjuk le aztán jönnek a nehezebbek.Ilyenkor is fogysz csak kitartónak kell lenni.Ilyenkor az emberek már ott feladják mikor nem mozdul a mérleg nyelvecskéje sehova.
2021. jan. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!