Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Dietas receptek? [eletmod...

Dietas receptek? [eletmod valtas ]

Figyelt kérdés

Tudtok olyan oldalakat,ahol olcso es finom dietas... vagy mindennapi egeszseges etelek vannak [viszonylag olcso!]? Nektek milyen receptek valtak be?

Igazabol nem is dieta amit akarok,hanem eletmod valtas.

Igy tartosabb a fogyas mint valami dietaval,es az egeszsegemert is teszek.

Szoval... mi az amirol teljesen lemondtatok?

Mit mivel lehet helyetesiteni?[kenyer,tesztafelek,nasi,szensavas udito italok]

Hogy nez ki egy minta etrendetek?

Legyszi segitsetek!

nehez elindulni a valtozas utjan ...


2015. okt. 18. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Milyen diéta és mi szerinted az egészséges...? Erről nagyon megoszlanak a vélemények... S nem is mindenkinek ugyanaz az egészséges s nem is ugyanattól tud fogyni...


Azt tartom a legjobbnak, ha valaki a saját teste jelzéseit követve megtalálja a saját útját. Ha ez a jelzésrendszer nem működik jól, az szomorú, de azt azért csak szokta érezni az ember, hogy egy más étrenden energikusabb, jobb a közérzete, fel tud kelni reggel vagy valamilyen panasza mérséklődik... Csak mert valamit sokan egészségesnek mondanak, még nem biztos, hogy nem rossz számunkra.

Az a legfontosabb, hogy mit eszünk, de hogy mikor, hányszor, az is fontos lehet, nekem pl. nem kicsit számít...


Ha valaki változtat, lehet, hogy a drasztikus váltás a jó, lehet, hogy a fokozatos, ez sem egyforma.


Én magam sok ételcsoportot kihagytam, de nem mindenkinek való ugyanez...


A helyettesítés bonyolult kérdéskör, igazából nem is kell helyettesíteni. Az ember egyszerűen normális ételeket eszik és normális italokat iszik (utóbbira példa a víz... ez bőven jó, de azért lehet cifrázni, én pl. most teázom, ami nem mindenki szerint egészséges, mert semmi nincs, ami mindenki szerint az, talán még a víz sem). Azt nem igazán lehet mondani, hogy valaki pl. tojással vagy zöldséggel helyettesíti a kenyeret :D Egyszerűen csak azt eszi mint ételt. De van, akinek hiányzik valami kenyérpótlék, erre viszont sok megoldás van, de ez erősen ember- és diétafüggő.

2015. nov. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!