Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vega életmód + vas étrendkiegé...

Vega életmód + vas étrendkiegészítő? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, és kb. 10 évvel ezelőtt kezdtem rászokni a vega életmódra lépésenként haladva, és most már 6 éve egyáltalán nem fogyasztok semmilyen formában húst. Kb fél éve voltam laboron és akkor már a vasszintem az alsó határon mozgott, a transzferrinem se volt jó, és jó pár hete már érzem magamon a vashiány tüneteit. Háziorvoshoz nem akarok menni, mert folyton le akar beszélni erről az életmódról, meg amúgy úgy igazán meg se hallgat, ja és máshoz se tudok menni, mert a családunk jó barátja az orvos és nem engedik a szüleim, hogy váltsak mondván pár év és nyugdíjba megy és akkor mehetek, ahova akarok.

De én nem akarok annyit várni... szóval a kérdésem az, hogy étrendkiegészítőt(komplexet persze, amiben a vas felszívódást segítő anyagok is vannak) szedhetek ilyen esetben, amikor valószínű, de nem 100% a vashiány? És azt mindennap kéne szednem, vagy mondjuk heti 5 nap, vagy hogyan? Ja, és még valami: eddig mindig szoktam szedni őszi-téli időben C-vitamint, és néztem, hogy ezt tartalmazzák az étrendkiegészítők is, szóval akkor azt hagyjam el teljesen?

Kérlek titeket, hogy csak értelmes, segítő válaszokat írjatok! Ha valaki volt hasonló helyzetben, annak nagyon örülnék ha leírná a tapasztalatait, esetleg, hogy mit, meddig, hogyan szedett. Előre is köszi! :)



2015. szept. 20. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egyet mondanék! A táplálék az mindig szerves eredetű! A hozzáadott szervetlen anyagok előbb utóbb eltelítik a szervezetet. Ha helyesen táplálkozol, megrágod rendesen a táplálékot, a nyállal elegendő oxigén jut az emésztést végző önálló életformáknak. Ebben az esetben az emésztés során olyan anyagok állítódnak elő amire a szervezetnek szüksége van.

Rohanó életvitelünk miatt, hajlamosak vagyunk, megfeledkezünk a rágásról, mint az emésztés legelső ciklusáról. Felborul az emésztés rendje, néhány anyag hiányzik a szervezet tökéletes működéséhez. A nyálban is olyan anyagok termelődnek, amik rontják a közérzetet, nem védik meg fogainkat a szuvasodástól, és a fogkövesedéstől. Ez tovább rontja az emésztés rendjét.

Nem a vastablettával és a mesterségesen létrehozott c vitaminnal kell foglalkozni, hanem több időt kel szakítani a táplálkozásra!

2015. szept. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes. Nekem pont, hogy vega étrend mellett lett jó a vasam, hiába szedtem rá régen gyógyszert, nem segített.


Nyugodtan szedj vasat minden nap, mellé c-vitamint is, segíti a felszívódását.

2015. szept. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szedhetsz vasat, és C-vitamint, de én elsősorban igyekeznék rendszeresen fogyasztani a magas vastartalmú élelmiszerekből. Itt leírják, mikben található a legtöbb.

[link]

[link]

Én 4 évig voltam vegetáriánus, azután (4 éve) vegán, de eddig nem volt semmilyen hiánybetegségem. Szerintem a lényeg, hogy változatosan táplálkozz, több zöldséget (zöld leveleseket minél többet), gyümölcsöt, olajos magvakat, hüvelyeseket, mákot stb. És próbáld meg váltogatni azokat is, tehát ne mindennap ugyanaz a szendvics suliba vagy munkába, és a zöldségféléket is váltogasd ha lehet minden nap.

2015. szept. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!