Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A magnéziumról (+b6), hosszútá...

A magnéziumról (+b6), hosszútávú nagy mennyiségben való szedéséről vannak tapasztalatok? Hozzá lehet-e szokni? (hallottam rémtörténeteket, bővebben leirom)

Figyelt kérdés

Apum mesélte, hogy egy szomszéd falubeli fickó sokáig szedett magneb6-ot, mikor abbahagyta utána felszaladt a vérnyomása és izomgöcsei vannak.

A másik történet meg egy házaspárról szól: nem lehetett gyerekük(sokáig próbálkoztak), ők is elkezdték szedni, aztán egyszer csak teherbe esett "ez" a nő.


Az baj ugye pletykával, mire hozzád ér az infó lehet ferdítenek rajta, mint a blikk :D :D



2015. okt. 23. 07:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze :D


Ezzel is túl lehet magadat adagolni, de ha a napi megadott mennyiséget nem léped túl, akkor nem fogsz ,,hozzászokni". Ez nem egy drog, hanem egy esszenciális nyomelem (ezt lehet túladagolni), és egy vízben oldódó vitamin, amit gyakorlatilag kipisilsz, ha többet veszel be, mint amennyit felhasználsz.


A magnézium hiányának a tünete az izomgörcs, elképzelhetőnek tartom, hogy eleve volt egy magnéziumhiánya az embernek, aztán szedte a magne B6-ot, akkor jól volt, és mikor abbahagyta, újra előjöttek a hiánytünetek.


A terhes nőhöz nem tudok hozzászólni érdemben, ez eléggé urban legend- meg ez nem is rémtörténet (csak akkor, ha nem akartak gyereket :D).

2015. okt. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

magne b6 -ossal is vigyázni kell, volt, hogy szedtem és annyira alacsony lett a vérnyomásom, hogy négyképzláb mászkáltam a házban, most meg azt vettem észre, hogy inkább ingerült vagyok tőle, ha szedni akarod a saját tapasztalatból tudom ajánlani, hogy minden harmadik nap egy szemet, de ha nem fontos akkor inkább ne, ha idegességre akkor kipróbálhatod a B komplexet de azt egy évben egy dobozzal max, utána ki kell hagyni mert a sok B vitamin kárositó hatással van a szervezetre,

a Mg b6 -ra meg ugy reagálok mostanság, hogy mégjobban flusztrált vagyok tőle a neorológus mondta, hogy a kötőanyagok okozhatják, ugyh. ha kell szedned akkor próbáld ki, hogy hogyan reagálsz egyáltalán rá

2015. okt. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szivritmus zavarom lett a túladagolásától de ezt 2 hetes hígabb széklet előzte meg amit nem vettem jelnek.

Pont szivritmus zavarra szedtem mert a magnézium hiány nálam azt okozta. Csak hogy ha sok is okozhatja.

Hozzászokni nem lehet mert a magnézium jelen van a szervezetedben és óriási szüksége is van rá.

2015. okt. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudja azt valaki hogy egyáltalán miért kellene ezt szedni??? Amit a tv reklámoz annak semmi értelme. Arról nem beszélve hogy " hosszútávú nagy mennyiségbe" , miért. Én régebben szedtem , de csak normál mennyiségbe különböző vitaminokat. Nagyon beteg voltam tőle. Kiütéses lettem, tele hólyagokkal. Úgy hogy én azóta semmi fajta tablettát nem szedek. Semmi bajom nincs is.
2015. okt. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!