Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy 20 éves számára mekkora...

Egy 20 éves számára mekkora az a napi cukormennyiség, ami még nem káros, nem egészségtelen?

Figyelt kérdés
Maximum hány gramm cukrot ajánlatos elfogyasztani az ételekkel, italokkal egy nap alatt, 60-70 g az már sok?
2015. nov. 3. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez genetikafüggő, mindenkinek más mennyiség a káros.
2015. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tuti emberfüggő, plusz az sem mindegy, milyen cukor, milyen eloszlásban s mivel együtt... Hirtelen betolni 5 kanál kristálycukrot, az elég durva sokk lehet a testnek, elosztva 2 alma egészen más... Egyszerű cukor az is, de ha a normál asztali cukrot érted, az is más elosztva és más ételekben, amik valamit csak csökkentenek a felszívódásán, vagy az a keményítőknél van..?


Úgyhogy azt nem tudom, mi káros, pontosabban ugye kb. semmi sem teljes egészséges manapság... A sima cukrot kerülendőnek tartom, de persze (szinte) senki sem hal bele, ha fogyaszt belőle valamennyit.


De hogy mi az ajánlatos? Sima cukorból szerintem minél kevesebb, elszánt embereknek kb. semmi, jó, legyen <1g, még én is eszem egy finom grillkrémet, amiben tubusonként van vagy 4 g és 1-2 hónap alatt elfogyasztjuk a párommal.


Egyszerű cukorból döntés kérdése, nekem semmi bajom azzal sem, ha valaki 80-90%-ban szénhidrátra alapoz s ebben sok az egyszerű cukor (de remélhetőleg ez legalább zöldség és gyümölcs s nem kanállal eszi a tápanyag szempontjából elég értéktelen s a testnek is több szempontból káros asztali cukrot). Aki rosszul bírja a sok szénhidrátot vagy más fenntartásai vannak az inzulinszint gyakori s erős molesztálásával (amiben persze a fehérje is részt vesz), az nyilván egyen keveset.

2015. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!