Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kb mennyi méznek felel meg 1...

Kb mennyi méznek felel meg 1 pohár cukor?

Figyelt kérdés

Egészségesebben szeretnék étkezni egészségügyi okok miatt, ezért szeretném a cukrot helyettesíteni mézzel.

Piskóta receptet tudtok mézzel? Nem esik össze? Köszöm ha írtok!



2015. nov. 5. 15:35
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:

[link]


Itt megtalálsz mindent. Bár hogy egészségesebb, abban nem vagyok biztos, de ez már a te döntésed.

2015. nov. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen.

Hat igen jobb lenne teljesen lecsokkenteni a cukrot, de nem olyan egyszeru több szempont miatt is, kezdetnek ez is megfelel. Raadasul anyagilag is megterheli a penztarcat a cukorhelyettesítők ára. Persze tudom a méz sem olcsó.

Koszi megegyszer.

2015. nov. 5. 16:12
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Nincs mit és jó egészséget.
2015. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A méz kb. 85%-ban cukor (csak a kristálycukor glükóz/fruktózán kívül másféle cukrok is vannak benne), tehát tömegre csak egy nagyon kicsit kell több belőle. Tedd mérlegre azt a pohár cukrot, és mérd ki, hogy mennyi méz felel meg neki. Én olyan kétharmad pohárnyira tippelek.
2015. nov. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A cukorhelyettesítők sem drágábbak, mint a méz. Mi xilitet és eritritet használunk, persze nem boltban vesszük duplaáron.

Ha valaki csóró, különösen jó a drága cukorhelyettesítő, mert meglesz a motiváció, hogy keveset használjon :D Vagy nem, nálam azért valamit ért. De én mindig is vágytam arra, hogy kevés cukrot használjak, a napi édességek ellenére. Ez viszonylag megy is, szerintem manapság elég ritkán megyek napi 5g cukoralkohol fölé. Ez is túl sok, de nem annyira s egy rendes adag sütibe nekem elég :)


A méz finom, vannak benne jó dolgok, de az is elég tömény cukor... A fognak se tesz jót, ellentétben a xilittel.

Mi is tartunk itthon, mert pótolohatatlan az íze, főleg dióval remek, de nagyon ritkán használjuk.


Piskótába nem teszek édesítőt, úgyhogy nem tudom, mi történne mézzel (a mézet amúgyis nyersen eszem a benne levő anyagok miatt, talán majd a mézesbe teszek egy keveset, de inkább csak utólag a tetejére, ha nem akarom szállítani).


Jó, nekem könnyű, mert nem használok lisztet, az olajos magvak és maglisztek pedig olykor édeskések ;). Plusz leépítettem az édesigényemet.

2015. nov. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!