Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az hogy valaki...

Miért van az hogy valaki annyit eszik amennyit akar mégse hízik más meg pont fordítva?

Figyelt kérdés
A vékonyabb embernek hova lesz az a sok kalória a testéből amit megeszik? Kisz*rja vagy mi?? O.o
2015. dec. 20. 07:18
 1/10 anonim ***** válasza:

A szikárabb vékonyabb embereknek gyorsabb az anyagcseréje, az inzulin termelése talán kevésbé tudja követni a vér vércukor változásait és az emésztőrendszer kevésbé hatásos. Sokat számít a belekben levő "flóra" is ami segít a tápanyagok lebontásában és felszívódásában.

Másrészt az emberi test szabályozza az anyagcserét a testsúly függvényében ez némelyik emberbél jól működik másoknál nem igazán.

2015. dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

A vékonyabb emberek általában azért kevesebbet is esznek. Illetve ha valaki már elhízott, nem fog csak attól jelentősen lefogyni, hogy ha kevesebbet eszik (kéve ha éhezik, de az káros). Pedig közben lehet, hogy már csak annyit eszik mint vékonyabb embertársa.

Én amúgy elég vékony vagyok, általában alig van étvágyam, ha nem erőltetem magamba a kaját lefogyok, az elmúlt pár hónapban is fogytam 4 kilót, sajnos nem direkt. A kövérebbeknek elvileg a gyomra is kitágul és emiatt a kaját is jobban kívánják.

2015. dec. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Valóba annyit eszik, amennyit akar, más kérdés, hogy ez az amennyit akar alatta marad annak, amitől egy hordó lenne később.

A kövérek meg egyáltalán nem esznek keveset, legfeljebb a saját mércéjük szerint. Láttam már nem egy ilyen, de hát látod alig eszek valamit evészetet.

Az anyagcsere gyors, ez meg csak annyit jelent, hogy, amit át kell alakítani és hátul ki kell jönnie, az hamarabb történik meg, mint másoknál, a kalória ugyanúgy "bentmarad". Szóval ezzel kár indokolni.

2015. dec. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szóval aki vékony annak a kaja azonnal átalakul energiává és nem raktározódik el..?
2015. dec. 21. 07:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem így működik. Egy vékony ember is meg tud hízni ha tartósan több kalóriát visz be mint amennyit eléget és egy kövér is le tud fogyni.
2015. dec. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát de figyelj én ismerek legalább 2 olyan embert(rokonok) akik kb. ugyan azt eszik, ugyan annyit mozognak, mégis egyik vékony másik meg hályas :P akkor itt mi van?
2015. dec. 21. 14:15
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Az van, hogy a hájas az pontos j, meg az, hogy ha valaki 90 kiló, a másik meg 60 és mindegyik pont annyit visz be, amennyi kell egy annyi idős embernek, akkor tartani fogja mindkettő a súlyát.
2015. dec. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahogy #7 is írta. De én is írtam már, hogy ha sikerült elhíznia valakinek nem fog lefogyni amiatt mert valamennyivel kevesebbet eszik. Fogyáshoz aerob edzés kell meg kalóriaminusz minimum.
2015. dec. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
na jó én elvesztem itt x_x
2015. dec. 22. 01:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom
2015. dec. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!