Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 1 hét alatt képes vagyok...

1 hét alatt képes vagyok fogyni 5 kilót is! Ez baj, ugye? Valaki adna véleményt, segítséget?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy nagyon-nagyon fogyni szeretnék. Neki is álltam normális fogyókúrába. A kalória bevitelt csökkentettem. (koplalni nem koplalok mivel nem akarom, hogy miután abbahagytam a fogyókúrát a lefogyott kilóknak a kétszerese jöjjön vissza rám.) Van, hogy naponta többször eszek keveset. Volt már olyan is, hogy suliba nem ettem de amikor haza értem akkor igen (ilyenkor nem ettem össze mindent csak normál adagot).

Mozogni is elkezdtem. Itthon van futógépünk és azon szokta napi fél/1 órát mozogni. + felülések, fekvőtámaszok, lábemelések, guggolások (ezekből minden más nap öttel többet csinálok mint előtte lévő nap).

A fehérje bevitelt is növeltem, hogy úgymond "kíméljem" az izmaim és ne azokból fogyjak. A mérlegen meg is látszott a változás ugyan is 5-6 nap alatt 5 kilót fogytam. Izomlázam is van rendesen. Mindenki azt mondja, hogy ez rossz. Viszont szerintem nem is drasztikus a diétám.

Viszont azt is mondták, hogy a fogyás elején az ember gyorsabban és többet fogy majd fokozatosan lassabban fog és nehezebben megy majd a fogyás. Valaki megosztaná velem a véleményét?

17 éves lány vagyok :3 Előre köszönöm!



2015. dec. 24. 19:59
 1/3 anonim válasza:

Sziaa!

Nem akarok okoskodni meg semmi, de ha egyenletes tempóban csinálod a gyakorlatokat jobb lesz szval napról napra egyre többet :)

Illetve 5-6 nap alatt sok az 5kg ha vékony vagy eleve..vissza fog menni igazából a súlyodtól illettve a magasságodtól is függ ez az egész hogy mennyi az "egészséges" fogyás számodra..és nagyon jól teszed hogy többször keveset eszed semmi féle képpen ne koplalj!! próbálkozz meg azzal hogy pl 3 előtt eszel csak szénhidrátotutána valami lichtos dolgokat, meg igyál innél többet! remélem ha picit is segítettem :)

2015. dec. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, segítettél picit! Köszönöm, hogy válaszoltál! :D
2015. dec. 25. 00:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennyi mozgás mellett tuti nem fogytál ennyit, inkább vizet és salakanyagot vesztettél. Főleg vizet.

Az első héten sokan fogynak akár ennyit is, megfelelő feltételek esetén. Főleg a kevés szénhidrát ilyen hatású, mert a leürült glikogénraktárak nemtudnak feltöltődni, s a glikogénraktárak leürülése kilókat jelent a sok megkötött víz miatt.


De azért megnézném, mennyit eszel, nem koplalsz-e. Ha egy nap egyszer eszel normál adagot, az koplalás, bár ha ez nagyon alkalmi, az még beleférhet.

2015. dec. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!