Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet valami bajom, ha ezentúl...

Lehet valami bajom, ha ezentúl napi 3 pohár tejet megiszok?

Figyelt kérdés
Képtelen vagyok növelni a folyadékfogyasztásomat, hánynom kell már, ha rá gondolok. A tej az egyetlen, amiből többet tudok inni, de eddig heti 1-2-szer ittam tejet. 2,8%-os tartós bolti. Arra gondoltam, hogy akkor ebből pótlom a folyadékot, a többi ásványvíz és leves.
2016. jan. 4. 21:49
 1/9 A kérdező kommentje:
A 3 pohár tej az 7,5 decit jelent.
2016. jan. 4. 21:49
 2/9 anonim ***** válasza:
Az is folyadék nem feltétlen kell ,hogy víz legyen hiszen az anyagcseréhez kell meg a vizeletürítéshez meg ,hogy ne száradj ki.
2016. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha bírja a gyomrod a tejcukrot, akkor oké. Én ekkora mennyiséget képtelen lennék meginni, egész nap a wc-n ülhetnék.
2016. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket. Szerencsére bírom a tejet, bármi mellé megihatom, nem lesz bajom. Csak az egyik ismerősöm azzal riogat, hogy ragyás lesz a fejem meg elsavasodok és gombás leszek. :/
2016. jan. 4. 22:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Szomszéd asszonyom évtizedek óta tejet iszík víz helyett is.Iszonyú mennyiségű tejet fogyaszt.azt mondja, minek igyon vizet, ha van tej is? Igaza van, pláne ha azt nézzük, hogy ezek az 1-2 %-os tejek is inkább fehér víznek nevezhetők, az igazi tejhez már nem sok közük van, gyakorlatilag a javát kiszedik belőle és eladják pofátlan áron a fehér vizet.

Szóval semmi bajod nem lesz ha bármennyit is iszol.Állítólag a mértéktelen tejfogyasztás vesekőhöz vezethet, de nyilván ez az igazi tejre vonatkozik és az sem mindenkinél csinál vesekövet, csak aki alapból arra hajlamos.

2016. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát szomszéd asszonyom, a tejivó 96 éves.És az idős kori gyengeségen kívül kutya baja sincs.
2016. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor iszom. Most legalább normális a vizeletem, nem narancssárga...
2016. jan. 4. 22:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Narancssárga lehetett akár attól is ha keves folyadékot fogyasztottál.
2016. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze hogy attól volt. :( Képtelen voltam napi fél liternél többet inni, hánytam tőle. A tejtől nem hányok.
2016. jan. 4. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!