Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jól esik a víz, csak szürcsölg...

Jól esik a víz, csak szürcsölgetem sokszor tanulás közben, sokszor iszok egy pohár vizet, csak úgy. Napi kb 3,5-4,5 liter közt van amit megiszok. Ez lehet káros?

Figyelt kérdés
2016. jan. 6. 14:34
 1/2 A kérdező kommentje:
most nézem, kicsit hülyén fogalmaztam meg.. mindegy :) főként csapvizet iszok, néha mentes ásványvizet. Néhány éve nagyon keveset ittam, max napi 1 litert, akkor folyton kávéznom kellett, most nem.
2016. jan. 6. 14:35
 2/2 anonim válasza:

Gondolom te is hallottad már, hogy az ember minél több vizet igyon.

A csapból is ez folyik. Haha

Ha beteg vagy, a házi orvos sokszor azzal kezdi, hogy sok folyadékot igyál, pl. vizet vagy teát. (elindít amolyan tisztító folyamatot, hidratál)


Szóval jól teszed, hogy ennyit iszol, és te is látod, hogy jó hatással van rád, szóval folytasd. Egyébként ez lenne a normális, csak sokaknak gyakran kellene mosdóba járni, ezért inkább nem isznak, mert nincs idejük/kedvük kijárni.


Viszont van, hogy a csapvíz szennyezett, akár forralással sem távolítható el egy-két szennyeződés, szóval ha esetleg nem átlátszó, nagyon habzik, vagy furcsa a szaga akkor kérdezz utána, vagy vegyél ásványvízet, viszont az ásványvízből ne mindig ugyanolyat vegyél, mert mindegyiknek más a kémiai összetétele, és így más arányokban juttatod őket a szervezetedbe.

2016. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!