Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi serkenti a vérben a vasat,...

Mi serkenti a vérben a vasat, és mi szaporitja vért?

Figyelt kérdés
NAgyapámnak kellene valamit enni vagy inni mivel nagyon kevés a vastartalom a vérében .....
2010. márc. 29. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szaporítja a vért:vörösbor(jó minőségű és csak mértékkel!)

vas tartalmú:spenót,sovány marha-, birka-, csirkehús, szardínia

különböző müzlik (meg kell nézni az összetevőiket!)

bab, csicseri borsó, lencse, tofu, brokkoli, borsó, újhagyma, spenót, burgonya

kesu-dió, napraforgómag

szárított barack, mazsola, füge

tojás


A test könnyebben feldolgozza a vasat, ha elég C-vitaminhoz is jut.,ezért mellőzni kell a kávé,tea fogysztását.

2010. márc. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A spenót nem jó. Közmondásos vastartalmát egy vesszőhibának köszönheti. És nem is szívódik fel rendesen.

Helyette ajánlom a fekete ribizlit.

2010. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha Szurdokpüspöki közelében laktok, akkor van ott egy kút, köszvénykútnak hívják a jól tudom. Annak a víze tartalmaz vasat, meg még valami mást is...én azt is iszom. Nekem is nagyon alacsony a vasam, a doki írt is ki egy "gyógyszert". Az apukád nem kapott rá semmit? Azt szedje mindenképpen amit kapott, és lehet még kiegészíteni pl. ezzel a vízzel, vagy pl. sertés máj tartalmú ételek fogyasztásával.
2010. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
cékla, zöld növények,
2010. márc. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az előző vgyok patikában vannak megbízható vas tartalmú készítmények, terheseknek is ajánlják jó egészséget
2010. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen problémája van, akkor valószínűleg az orvos fel fog írni neki vastablettát... Nekem is volt vashiányom, és ez a megoldás..
2010. ápr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen csak nagyon vérszegény, és az orvosságok mellett kell hogy egyen mindent ami segit e szempontból. Köszi a válaszokat.
2010. ápr. 8. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!