Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Puridren méregtelenítő gyógynö...

Cukikutyus kérdése:

Puridren méregtelenítő gyógynövény koncentrátumról tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

2016. febr. 22. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos, a helyzet az, hogy a méregtelenítés olyannyira része az életünknek, hogy szezonalitástól függetlenül, éjjel-nappal ezen dolgoznak bizonyos szerveink. Az egyik ilyen fontos szerv a máj, amely számos tápanyag, gyógyszermolekula lebontásában, átalakításában ("méregtelenítésében") szerepet játszik. Gyakran az átalakított vegyületek kiürítéséhez az is szükséges, hogy vízoldékonyabbá váljanak - szerencsére a máj ezt is képes elvégezni (ilyenkor pl. glükuronsavval, kénsavval konjugálódik a kiürítendő anyag, amely a bélbe kerülve már kevéssé képes felszívódni és salaktalanítódik).


A méregtelenítés másik fontos helyszíne a vese, amely egy sor anyagcsere-végtermék kiürítéséért felelős. A vese által eltávolított anyagok a vizelet részeként ürülnek ki.


Alaphelyzetben nem szükséges fokozni a méregtelenítést, mert a jól működő mája, veséje mindenféle nógatás nélkül elvégzi a dolgát. Ha egészségesen élünk, táplálkozunk,természetesen nagyobb esélyünk van arra, hogy ez a két kulcsfontosságú szerv sokáig jól működjön. Ha valakinek nem jól működik a veséje , akkor művese kezelésekre jár , transzplantációra vár. Ha valakinek a mája nem működik jól , akkor pedig gyógyszerekkel kezelik , itt jöhet szóba gyógynövény például a máriatövis. A méregtelenítés/salaktalanítás erősen túlmisztifikált "módszerek", ám kétségkívül jótékony hatással vannak azokra, akik ezek műveléséből, a méregtelenítő termékek forgalmazásából szerzik meg a betevő falatot. Ha a méregtelenítés "mindössze" azt jelenti, hogy a egészségesebb ételeket fogyasztunk, még hasznos is lehet a dolog, de sajnos sokan ennél drasztikusabb módszerek alkalmazására is hajlandóak - teljesen fölöslegesen...

2016. febr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi. Egyébként én fogyasztottam ezt a terméket,és semmi jótékony hatását nem tapasztaltam,sőt a migrénes fejfájásom csak gyakoribb lett ezáltal,és emiatt érdeklődtem,hogy tapasztalt-e már valaki valami változást,mikor ezt fogyasztotta... Mondjuk nálam az a helyzet,hogy minden úgynevezett "csodaszer",ami másoknak használ,nekem általában árt,vagy semmit se csinál,de leginkább árt...

Csak azt furcsállom,hogy ódákat zengenek róla a neten különféle fórumokon,( ezért is mertem megvenni)ennek ellenére nekem nagyon nem jött be...

2016. febr. 24. 19:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Kuka. Nem jó semmire. A többi termék sem. Egyél korpát, avokádót, málnát és csak vizet igyál.
2021. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen,már azóta rájöttem én is.Szedtem zellertablettát is,ami szintén lúgosító,és vízhajtó,nem hozott számottevő eredményt...szóval igen,ezek a készítmények nem hozzák a kívànt hatást
2021. febr. 15. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!