Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet valakit visszaszo...

Hogyan lehet valakit visszaszoktatni az evésre?

Figyelt kérdés

Utolsó esély, ha a 16 éves lányom egy héten belül nem szed fel legalább fél kilót, kórházba kerül. Étkezési zavarai vannak, csont és bőr. Aki esetleg volt ilyen helyzetben, tudna segíteni, hogy mit és hogyan lehetne ilyenkor enni? A hányinger miatt nem megy le egy falat sem neki, de biztosan van valami megoldás. Az akarat megvan, de mégsem megy az evés.

Kérlek, segítsetek nagyon rossz a helyzet!



2016. febr. 26. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha folyékony táplálék lemegy, meg lehet próbálni testépítőknek való táplálékkiegészítőket, ez 10ezer ft és csak ez kb pár napi táplálék.

Lényegében cukor, hús por alakban.

Van ízesítve is.

2016. febr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmit, nem kell és nem is szabad erőltetni! Menjen csak kórházba, szondázzák, feltáplálják kb., aztán - ha van értelmes szakember - megírják, mit ehet itthon, meg mit nem.


Én is voltam anorexiás, majdnem kórházzal. A húst (ami sovány) pl. azóta sem tudom megenni, mert görcsölök tőle. Viszont a szalonna, oldalas, ami zsírosabb, sima liba.


Hízókúrában sok tejet, zsíros sajtot, tejszínes cuccokat ettem, olajos magvakat... krémes süteményeket (jó, ezt, mikor megkívántam), tartalmas leveseket, stb.

2016. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A "GAP szindróma" c. könyvben van egy nagyon jó étrend anorexiásoknak (is).
2016. febr. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy van a lányod?
2016. máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!