Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehetne átállni a...

Hogyan lehetne átállni a rendszeres evésre?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egyszerűen képtelen vagyok enni. Sajnos sokat híztam betegség miatt (de végül nem derült ki mi a baj eddig)

Viszont nem tudok enni. Van hogy 1 hétig nem eszek és éhes sem vagyok, rosszul sem vagyok. Max 1-2 kiflit vagy valami ilyesmit megeszek, de azt is csak akkor ha már érzem, hogy fáj a fejem.

Hiába próbálok enni, nem megy. Voltam vele orvosnál, azt mondta ha nem vagyok éhes is valamit egyek, de ha magamba "kényszerítem" általában ki is hányom. Ez hónapok óta így megy. Nem fogyókúrázom (pedig kellene).

Ugye az tény, ha valaki nem eszik, akkor hízhat is, mert a szervezet úgy reagál, de ha hónapokig, sőt esetleg 1-1,5 évig ez van akkor miért nem indul be a fogyás? próbálok minél többet mozogni is, de meg se mozdul a mérleg..


Régen elég sok mindent megettem, de ma már a legtöbb kajától undorom van.Nem tudnék olyat mondani, amit szívesen megennék. Sokan a súlyom miatt azt hiszik 2 pofára zabálok, pedig alig eszek. Max 1-1 kifli-zsömle esetleg sajt. Főtt kaját egyáltalán nem.

Tudom hogy nem egészséges, és nem is akarok koplalni vagy ilyen módon fogyni, de egyszerűen képtelen vagyok megenni bármit is.


Volt már ilyen helyzetbe valaki? És ha igen mi volt a megoldás?


2011. okt. 7. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elég nagy tévedés, hogy ha nem eszel, nem fogysz.

De, fogysz. Azért mondják a tartalékolást, mert amikor koplalás után lefogytál, és a kiéhezett szervezeted újra kaját kap, olyankor kezdődik, amit írtál, hogy készül az újabb éhínségre, és mindent tartalékol, sokkal jobban, mint korábban. Ilyenkor szoktak többet visszahízni, mint amennyit lekoplaltak.


Ha te tényleg nem eszel és nem fogysz, az a betegséged miatt van. Gondolom, pajzsmirigyet és egyéb hormont néztek, nem tudok tippeket adni, gasztroenterológiára és endokrinolóiára kellene menned, ha még nem voltál.

A gasztroenterológián lehet, hogy az étvágytalanságra is választ kapsz.

A rendszeres evést úgy kéne kezdened, hogy ha tudod, hogy napi 2 kiflit bírsz megenni, akkor ezt beosztod 5 étkezésre. Tehát nem 2-szer 1 kiflit eszel, hanem többször felet. Nem eszed dugig magad. Később mindig 1-1 falattal növeled az adagot.


A kajaundorral meg lehet, hogy kellene keresned egy JÓ pszichológust. Elképzelhető, hogy azért nem bírsz enni, mert tudat alatt utálod a tested a hízásért, és bűntudatod van az evéssel kapcsolatban, mert tudod, hogy "hízlal".


A mérleget meg dobd ki, pillanatnyilag nem a súlyod a legnagyobb baj, hanem az, hogy nem tudják, mi bajod van és nem tudsz enni.

Majd ha meggyógyultál, akkor nézegetheted a mérleget és fogyókúrázhatsz.

2011. okt. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*Az elég nagy tévedés, hogy ha nem eszel, nem fogysz.

De, fogysz.


Pontosítom, bocs!

Egészséges ember esetén igaz mindez.

2011. okt. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigy volt. Azt mondta a doki, hogy mivel normális a menstruációm, így nem indokolt a hormonvizsgálat.

Csak annyival küldött el, hogy egyek normálisan és mozogjak. Én ennék ha tudnék...

Amúgy 35kg-ot híztam 3hónap alatt.

2011. okt. 7. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!