Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyek a legegeszsegesebb...

Melyek a legegeszsegesebb zoldsegek/gyumolcsok?

Figyelt kérdés
Arra lennek kivancsi h melyik zoldseg/gyumolcs az amit akar nagyobb mennyisegben is lehet enni. A legkevesbe hizlal, stb..

2016. márc. 2. 17:43
 1/1 anonim ***** válasza:

A kalóriatöbblet hizlal. Mit nevezünk nagyobb mennyiségnek? Nyilván a kalóriaszegényebbekből ehetsz többet, nézz utána, van kismillió táblázat rá.


Nem tudom, mit nevezel egészségesnek, az azért a termeléstől is függ, s azt én igen jónak tartom, ha tápanyagdús egy növény, de ezt egyrészt nem annyira könnyű megítélni, másrészt nem egészségtelen az uborka se, csak mert nincs benne olyan sok tápanyag, de azok közül, amik nekem fontosak, főleg nem (mert a többit beviszem más ételekből)...


A bogyós gyümölcsök jobbára kalóriaszegényebbek. Málna, ribizli, ezek különösen ott vannak, illetve én szénhidrát szempontjából nézem, de mivel a gyümölcsök jobbára szénhidrátosak, ez erősen korrelál a kalóriatartalommal.

2016. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!