Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » SOS! Mit tegyek, ha bulémiás...

SOS! Mit tegyek, ha bulémiás a legjobb barátnőm?

Figyelt kérdés

Rettentően lefogyott, és rajtakaptam, hogy tízórai szünet után a WC-ben hánytatja magát.

Rákérdeztem, és elmondta, hogy egy ideje(hónapok óta) már ezt csinálja, de tagadja, hogy fogyott volna, pedig vagy 5 kiló lement már.

Azt mondta meg tud vele állni, ne aggódjak, de ez szerintem nem így megy.

Mit csináljak?

Ha szólok, nem hiszik el, mert így se nádszál-alkat, és a bizalmát meg a barátságát is örökre elveszítem.

Ha hallgatok, akkor részben az én hibám is lesz, ha történik valami, hiszen lett volna lehetőségem megakadályozni.

Borzasztóan aggódok érte. Nem tudok már aludni se. Még csak 13 éves!



2016. márc. 5. 00:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! A bulimia nem játék, súlyos szövődményei lehetnek és a legrosszabb esetben bele is halhat. De nem megijeszteni szeretnélek, csak azt mondani, hogy mindenképp kérj segítséget, mert most még jó esetben visszafordítható, de minél később kezdik el kezelni annál nehezebb. A bulimiásoknak sokszor nincs betegségtudatuk, így valószínűleg most még nem fogja fel mit is tesz magával. Ha nem szeretnéd egyből a szüleidnek akkor szólj az osztályfőnöknek, vagy egy tanárotoknak akiben megbízol, vagy keresd fel az iskolapszichológust. Ez több annál, mint, hogy mi lesz, ha megharagszik rád. Hidd el később meg fogja köszönni Neked!!
2016. márc. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a szüleinek*
2016. márc. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Figyelj...Muszáj lesz szólnod valakinek, ha komoly a dolog! Csakis az ő érdekében. Mert ha nem szólsz előbb-utóbb kórházba kerül, és tudod mi fog eszedbe jutni majd? Az, hogy nem szóltál senkinek, és hogy te vagy a hibás. Ezért mindenképpen szólj a szüleinek, hidd el nem fogod elveszíteni a bizalmát és a barátságát! Tudni fogja, hogy miért tetted, és rá fog jönni, hogy különleges barát vagy!
2016. márc. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. Téged is és a barátnődet is. És pontosan tudom, min mész keresztül. Mi 4-en voltunk barátnők, egyikünk nagyapja halála után hánytatással vezette le a feszültségét. Rászokott, aztán már edzett is mellé és nem is evett szinte (hát, amúgy sem maradt volna meg benne...). Először nem tudtuk. Nem látszott rajta nagyon. Nekem mondta el először, de akkor már hónapok óta csinálta. Mellette nem tudott aludni, paranoiás lett. Nehéz időszakon ment keresztül, az biztos. Mi hárman meg órákat vitáztunk arról, hogy szóljunk-e, és ha igen, kinek. Kényes dolog ez, aki nem élte át, nem tudja beleélni magát. Rettegtünk, hogy ha segítséget kérünk, elveszítjük a bizalmát, úgy érzi majd, hogy eláruljuk, stb. Viszont, ha nem szólunk, akkor meg a lelkünkön szárad, hogy szép lassan konkrétan elfogy a csaj, megöli magát.

Viszonylag szerencsésen megúsztuk mindannyian. Nem szóltunk, de nem is néztük tétlenül. Egyikünk "megfenyegette", hogy elmondja valakinek, ha úgy látja, hogy durvább következmények lesznek. Én pedig - amúgy is szókimondó vagyok - megfogalmaztam egy csípősebb hangvételű monológot. Aztán mégegyet és mégegyet. Sokat beszélgettünk, próbáltuk észhez téríteni. Valamelyik hosszabb dumám jól betalált, kinyílt a szeme és leszokott róla. Persze, nem ment csettintésre, de egyre kevesebbet hánytatta magát, már eszik is. Továbbra is edz, az megmaradt neki, de önmagában az nem káros. Eszik és alszik nagyjából rendesen. Végre megtalálta kicsit magát, boldog.

Ennyi a mi sztorink. Remélem segítettem. Nyugodtan írhatsz, ha gondolod.

Egyébként a barátnőm is 13 éves volt akkor.

2016. márc. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a segítséget mindenkinek! :)

Szerintem először én is "megfenyegetem", hogy ha nem áll le, elmondom a szüleinek, és várok egy hetet, hogy mi lesz, aztán eldöntöm, mit csináljak.

165 centi körül van és 50sok kiló, de már több, majdnem 10-et leadott (főleg hasról).

Többiek sokat cseszegették, hogy milyen kövér, és miután kiderült, hogy nagyon magas a vércukra néha én is figyelmeztettem, hogy a 6. tábla csokit aznap már nem kéne. Én téll nem akartam bunkózni vele a testsúlya miatt, de aggódtam érte, és értitek… :(

2016. márc. 5. 22:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt tudnod kell, hogy nagyon sok bulimiás normál testsúlyú. Nem kórosan soványok, mint az anorexiások, így ez nem jelent semmit. Majd írj, hogy mi a helyzet!
2016. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!