Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Magnézium pótlásra melyik a...

Magnézium pótlásra melyik a legjobb készítmény, melyik a legjobb felszívódású? Magnerot v. Béres 250 vagy esetleg Scitec/Biotech?

Figyelt kérdés

A magnerot 500-asba több van mint a béres 250mg-osba? Csak azért mert a béresé az akkora hogy le sem tudom nyelni.


[link]

[link]


És melyiknek több a valós hatóanyag tartalma? Melyikbe van több tiszta magnézium.


Van-e értelme scitec/biotech usa termékeket használni?



2016. febr. 3. 16:19
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]



Nem tudom ez a leírás reális-e vagy csak jó reklám?? :D

2016. febr. 3. 16:49
 2/4 Szabi.L válasza:

Én ezt használom: [link]


Izomgörcs ellen nekem ez vállt be elsőre, úgyhogy a többit még nem próbáltam.

2016. febr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A Magnerot-ban 32,8 mg elemi magnézium van jól felszívódó formában, a Béres 250-ben pedig 250 mg kb. 43-57% rosszul és jól felszívódó kombinációban. A Scitec/Biotech fő magnézium összetevője oxid formájú, ami 4-5%-ban hasznosul. A felsoroltak közül a Béres 250 a legjobb.

Az én javaslatom a magnézium-klorid vízben feloldva, bőrön keresztüli felszívódással, mert a legolcsóbb, a legjobban hasznosuló, és nem lehet túladagolni.

2017. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:

Amit kommentként írtál, az csak egy szemfényvesztés, mert igazak ugyan az adatai, csak "elfelejti" megemlíteni, hogy ez még semmit nem jelent, "féligazság"! Ott van ugyanis, hogy a különböző magnéziumvegyületekből eltérő mértékben tudod felvenni a magnéziumot. Pl. a magnézium-oxidnak a fele magnézium, de kábé sehogy nem tudod felvenni belőle, csak a 4%-át! De erről írtam már egy hosszú összehasonlítást egy másik kérdéshez, mert kb. hetente hárman kérdezik meg ugyanazt. https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

De a kérdésedre válaszolva: a magnerotból 33 mg-ot tudsz felvenni, a béresből 72-t!

2017. márc. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!