Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sokat ettem? Normális hogy...

Sokat ettem? Normális hogy ennyire nem bírja a gyomrom?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és az utóbbi időkben sokat hányok. Kb minden héten

Hétvégén rengeteget eszek mert anyum hétvégén mindig megterít és muszáj enni. Ma pl megettem 2 szelet pirítóst, egy tányér paszulylevest, egy töltötttojást és egy szelet csokitortát.

És éreztem már este hogy nem bírja a gyomrom és muszáj volt hányjak...



2016. márc. 6. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Relatíve nem ettél sokat. Inkább emésztési probléma lehet a háttérben.
2016. márc. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem kivanod ne edd meg.
2016. márc. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ez neked sok, akkor te koplalni szoktál... Nem csoda, ha tönkre van a szervezeted. Persze lehet, hogy más miatt vagy beteg... De a koplalás akkor sem jó.

A mai ételedtől én a falat kaparnám éhesen, akármekkora is volt az a tányér és a szelet. S 16 évesen azért többet ettem, mint most...

2016. márc. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A hányás mögött lehet emésztési gond, vagy simán a mennyiség is. Tehát ha a gyomrod össze van szűkülve, akkor lehet sok az étel, ami másnak kevés. De lehet mentális oka is, vagyis ha soknak gondolod, akkor is próbálhat megszabadulni tőle a szervezet. Az sem mindegy, hogy állsz súlyilag és hogy milyen gyors az anyagcseréd.


Első körben nem hagynám, hogy a szüleim mondják meg, mit és mennyit egyek. Nekem is akkor állt helyre az emésztésem, amikor már nem otthoni kaját ettem. Viszont akkor neked kell okosan hozzáállni, tehát tényleg nem szabad koplalni, meg kell találod a neked szükséges mennyiséget. (És az sem mindegy, mit eszel!)


(Amit írtál, az elég fura étrend egy napra.)

2016. márc. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy nap általában két virslit eszek, egy fél szelet kenyérrel, egy tál főtt kaját (ami van itthon) és egy szelet pirítóst. A fogyózás előtt sokat ettem és most mióta változtattam sikerült fogyni és úgy érzem ha folytatom még több mehet le. Akkor ezek szerint nem lehet ennyit enni mert ez sok a gyomromnak....
2016. márc. 6. 23:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyire koplaltál, akkor talán összeszűkült a gyomrod. Ez annyiból jó, hogy sok fogyózó csak álmodozik róla. Viszont ne vidd túlzásba. Ennyi idősen nagyon nem egészséges a túlzott fogyózás, inkább próbálj rendszeresen mozogni, sportolni. Lehet, hogy az helyretenné az anyagcserédet.

Egyél több zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket, stb. És ne felejts el inni, napi 1,5-2 liter folyadék. (Nem kóla. :))

2016. márc. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!