Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valami nagy baj van az emészté...

Valami nagy baj van az emésztésemmel?

Figyelt kérdés

Pár éve kezdett romlani, sajnos nem táplálkoztam egészségesen. Volt, hogy nehéz ételeket ettem késő este is, nem figyeltem, hogy zsíros, cukros, csípős, magas glikémiás indexű szénhidrátok, vagy sem etc. Komolyabb baj sosem volt tőle, néha hasmenés, de pár nap alatt elmúltak a tünetek. Később ez megbosszulta magát, ugyanis emellé komoly stressz is társult, és refluxos lettem.

Az utóbbi 1-2 hónapban romlott a helyzet. Rosszabb lett a közérzetem, változó állagú és színű a székletem (hol rendes barna, hol sárga, hol fakó barna zöldes árnyalattal) Van, hogy egy wc-zés alkalmával, több egyszerre. Mármint, például kemény, vastag és barna az eleje, majd egy vékonyabb, lágyabb, ilyen curry sárga követi. (Nem eszek curryt, nem színezhette el így semmi.) Van, hogy kemény és vastag az eleje, és nyákos, híg és egészen sötét követi. Aztán van, hogy 1-2 napig teljesen normális. Jelenleg diétára fogtam magam, csak főtt krumpli, főtt rizs, zöldség, tea. (Meddig csináljam?) Ha nem lesz változás, doki.

Rengeteg csípőset ettem, szinte minden nap. Nem tehetek róla, egyszerűen imádom. Függő vagyok.

A refluxra kapott gyógyszert egy ideje elég rendszertelenül szedtem, mert nem szoktam még hozzá, hogy szednem kell, de most már szedem rendesen azt is.

Megvizsgáltam magam, mert a közérzetemen felül, a hasam is nagyon érzékeny, fekve, felhúzott lábbal megnyomkodtam a hasam, és a köldököm körül, enyhébb nyomásra is, szúró fájdalmat érzek, ami szintén nem múlik.

Mi lehet ez? Olvastam, hogy a béldaganatoknak is ilyen tünetei vannak. Lehetséges ez?

Kérek mindenkit, hogy csak komoly válaszokat adjanak! Valaki jár hasonló cipőben?

33 éves férfi vagyok, 174 cm magas, 77 kg.



2016. márc. 9. 23:14
 1/4 zsani.95 ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül diéta kell. Sztem normális rendszeres étkezéssel jobban járnál. Szoktasd meg a szervezeted h mindig azonos időbe egyél és wc-zz. Jo lenne minden nap. Az h milyen állagú meg színű a székleted sok mindenen múlhat gyogyszerek étel stb. A gyomor átlagos emésztési ideje 4-5 óra. Próbálj meg ennyi időt kihagyni két étkezés között. Kerüld a cukros italokat és igyál eleget (1.5-2 liter)

Orvost mindenképp javaslom ha nagy baj nincs akkor is megnyugtat + tanácsot ad

2016. márc. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gyógyszereket szedtem, antibiotikumot is az utóbbi 2 évben, viszont probiotikumokat soha. Ez is lehet a baj? Erről is olvastam, hogy talán a bioflórám felborult.
2016. márc. 10. 00:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez lehet a probléma forrása. Nagy hiba volt, ugyanis az antibiotikum sikeresen kiirthatta a jótékony bélflórádat, amit nem pótoltál vissza. Ott maradtak viszont a gombák (pl. Candida) és pár AB-rezisztens patogén baktériumtörzs, amik remekül el is szaporodhattak azóta. Ezek az emésztőrendszer betegségein túl egy rakás egyéb betegséget okozhatnak, ha nem teszel ellene. Ajánlott lenne egy alacsony szénhidráttartalmú (pl. paleolit) étrend, esetleg Candida-kúra figyelembevételével, probiotikummal és gyógynövényekkel, vitaminokkal megtámogatva pár hónapig, és utána is egészségesebb étrend fenntartása.

Candida ellen: [link]

2016. márc. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a krumplités a rizst nem javasolnám. Ha tudnál csinálni néhány napos böjtöt, csak folyadék, ez max napi 200 kcal, nagyon sok vitamin.

Nekem is volt ilyen bajom, fájdalmaim is voltak. Hosszú idő után elmentem az orvoshoz, röntgen, vérvétel. Kiderült, hogy folyadék van a hasüregben. Nagyo megijesztettek. Gasztroenterológushoz küldtek. Szerencsémre, amikor mentem, nem volt rendelés, így nem kerültem az egészségügy kezébe. Ha el kezdenek kezelni, akkor szerintem, már nem élnék. Én életmódot váltottam, és rengeteg vitamint és ásványi anyagot eszem.

2016. márc. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!