Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek hogy hízzak? Esetleg...

Mit egyek hogy hízzak? Esetleg valami etrendkiegeszitot vagy tomegnovelot?

Figyelt kérdés
16eves vagyok es 38kilo es tenyleg korosan vekony... egyszeruen nem tudok hizni es mar nagyon elegem van...meg nem probalkoztam semmi ilyesmivel (marmint tomegnivelo) csak probaltam tobbet enni. Kerlek adjatok tippeket

2016. márc. 10. 21:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
A tömegnövelőt azért ajánlják, mert folyékony formában "bevehető", és rengeteg kalóriát tartalmaz. Lehet, hogy össze van szűkülve a gyomrod, azért nem bírsz enni.Ha pusztán hízás a célod, de nem bírsz szilárd kaját enni, akkor próbáld meg kiegészíteni az étrended nagy kalóriatartalmú italokkal pl.tej, gyümölcslé, tömegnövelő stb. Ettől kicsit erőre kapsz. És mindig csak olyan ételt egyél, amit éppen megkívánsz. Csoki, édességek se mennek be? :)
2016. márc. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez megérne egy komoly kivizsgálást. Sok minden okozhat kóros soványságot, amikor is hiába eszel bármit, nem fogsz hízni. Pl. pajzsmirigy-túlműködés, ételallergia/intolerancia (ezen belül coeliakia), férgek és egyéb paraziták (igen, még mindig sok emberben előfordulnak), vitamin- és nyomelemhiány, enzimhiány. Kezdésnek teljes vérkép, és célzott vizsgálatok kellenének egy normális belgyógyász (gasztroenterológus) által.

Addig is ne a kalóriákat nézd az ételekben, hanem inkább próbálj egészséges ételeket enni! Csoki helyett sok gyümölcs, zöldség, tej helyett kefír vagy natúr joghurt, bolti szalámi helyett húsok, belsőségek, gyümölcslé és üdítők helyett ásványvíz, gyógyteák mézzel, péksütik helyett teljes kiőrlésű kenyér. Az egészségtelen, fehér cukrot / lisztet / tartósítószereket / színezéket / ízfokozót tartalmazó ételek még akkor sem lehetnek jók a szervezetednek, ha ezek egyébként hizlalnak (másokat). Ha túl sok cukrot és gabonafélét eszel, elszaporodhat benned pl. a Candida vagy más káros gombák, baktériumok, amik további betegségek forrásai lehetnek.

2016. márc. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csokit eszek ezerrel mert imadom...ja es elfelejtettem emliteni hogy mellette liszterzekeny vagyok ugyhogy nem ehetek meg akarmit es pajzsmirigy tulmukodesem is van
2016. márc. 12. 15:26
 4/11 Kim Bo Mao ***** válasza:

Van egy ismerősöm szintén kórosan sovány volt mindig, bár ő nem lisztérzékeny, de túlműködik a pajzsmirigye. Nagyon sokat eszik de képtelen hízni. Már sok gyógyszert szedett, volt hogy az egyiktől kihullott a haja :S

Aztán visszanyerte az egészségét, már nem szed gyógyszereket de nem is lett kövérebb, még mindig elég vékony.

Érdemes lenne egy erre a problémára specializálódott orvost felkeresni, mert evéssel nem megoldható sajnos ahogy én láttam.

2016. márc. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hogy beletrafáltam a lisztérzékenységbe és a pm-túlműködésbe! Hát így hiába is ennél hizlaló ételeket, hiszen egyrészt károsodott a vékonybeled, ezért nem szívódik fel annyi tápanyag, másrészt a túlműködő pm befolyásolja az anyagcsere-folyamatokat. Én a helyedben kipróbálnám a paleo vagy a GAPS étrendet, ezek talán még helyrehozhatnak, főleg ha még nem szedsz mindenféle gyógyszereket.
2016. márc. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Milyen az a GABS étrend?
2016. márc. 15. 09:55
 7/11 A kérdező kommentje:
Milyen az a GAPS étrend?
2016. márc. 15. 09:55
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]

"A szerző rendkívül jól elmagyarázza, hogyan működik az emésztőrendszer és hogyan tesszük tönkre azt a különböző ételekkel és életmódunkkal. Mindez hogyan öröklődhet tovább a következő generációkra. Ismerteti azt is, hogy a különböző betegségek és állapotok hogyan és miért alakulnak ki és elmagyarázza, hogyan gyógyíthatjuk meg az emésztőrendszerünket és hogyan javíthatjuk természetes módon az immunrendszerünket és általános egészségi állapotunkat. Ezt a könyvet MINDENKINEK el kell olvasnia, aki szem előtt tartja és meg akarja őrizni egészségét."

2016. márc. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a GAPS étrend hasonlít a paleóhoz, annyi különbséggel, hogy fokozatosan épül fel (van egy bevezető étrend, ami rendbehozza az emésztést), és engedi a savanyított tejtermékek fogyasztását. Nagy vonalakban, amit kerülni kell: gabonák, magas keményítőtartalmú zöldségek (krumpli, egyes hüvelyesek), cukor, feldolgozott ételek, étolaj. Ami marad, az a húsok, zöldségek, gyümölcsök, házi sav. tejtermékek, olajos magok, zsírok és hidegen sajtolt olajok. Ezeket is a megfelelő sorrendben kell bevezetni a diéta során.
2016. márc. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom
2016. márc. 16. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!