Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Epehólyag műtét után mit...

Epehólyag műtét után mit ehetek? Minden netes oldal mást ir, valamelyik engedi a mézet a másik nem. Teljesen össze zavarodtam, nem tudom el dönteni hogy akkor moat mot és mit nem lehet enni. Ötletek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 12. 19:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyes írásért. Telefonról pötyögtem.
2016. márc. 12. 19:07
 2/5 Szintis Zoli ***** válasza:

Amit leírok az csak az olvasottakból tudom. Van két epekövem, ami picit árnyalja, hogy mit ehetek, de sorstársak még nem vagyunk, ezért, ha butaságot írok, bocs:


Egyénenként tök változó.

A zsírokkal, rostokkal, magas illó olajtartalmú zöldségekkel, apró magvakkal szokott gond lenni, de nincs törvényszerűség. Sajnos saját magadon kell kitapasztalni. Pár dologhoz, ami az elején nehezen megy, hozzá tudod magad szoktatni, másokat soha többé nem fogsz már tolerálni.

MCT zsírok (kókuszzsír, tejzsír) emésztéséhez elvileg nem kell epe. A rost puhul, az illó olaj elillan a hőkezeléstől. Az apró magvakat elkerülöd.


Az epesavat igénylő zsírok és olajok emésztése pedig valszeg könnyebben megy majd, ahogy az epevezetéked idővel kicsit "átveszi" az epehólyag egykori funkcióját azzal, hogy tágul, kiöblösödik és alkalmas lesz némi epefolyadék tárolására. Ez persze megint csak lehetőség. Lehet, hogy nálad nem lesz ilyen, az epe folyamatosan csorog majd a patkóbélbe, s nem leszel képes nagyobb mennyiségű zsiradék együttes megemésztésre. Epehólyag nélkül nem egy álom paleózni vagy ketózni, az biztos.

2016. márc. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ma pl ettem kőrözöttet hagyma nélkül nem én csináltam hanem a keresztanyum. Azt mondta sovány túróból csinálta. Pici pirospaprika köménymag meg asszem vajat is szokott bele tenni. Ma csináltam sóskát magamnak de mivel el fogyott az 1,5 tej így 2,8-ból raktam vele kb 2 decit. Ettől nem lehet bajom ??
2016. márc. 13. 21:58
 4/5 Szintis Zoli ***** válasza:
100%

Bármitől lehet bajod és lehet, hogy semmitől sem lesz, plusz idővel akármihez hozzászokhatsz. Ami először megfos@t, az később még simán jó lehet.

Az, hogy nincs epehólyagod, nem jelenti azt, hogy mostantól zsírmentesen kell étkezned! Nem is szabad!


Zsírmenetes testtömegkilogrammonként 0,5 gramm zsírra mindenkinek szüksége van, de 1 g fölött lenne az igazi. Ha 60 kg-os vagy, akkor kéne a napi 60 gramm zsír. Arra kell rájönnöd, hogy ezt mivel tudod bevinni.


Nem mindenkinek jön be a napi ötszöri étkezés, de ha te csak így leszel képes megemészteni a napi beviteledet, akkor meg kell próbálni rászoktatni magad az 5-szöri étkezésre.


Ha pl. a 60 grammot osztod 5-el, az minimum 12 gramm egyszerre. Ebbe még bőven belefér a félzsíros túró vagy a 2,8-as tej.

Próbáld ki ezeket: kókuszzsír, tejzsír, állati zsír (kacsa, liba, sertés), extra szűz olívaolaj, hidegen sajtolt lenolaj. Az ételekben ezekkel fogsz találkozni. Nem árt, ha tudod, melyik felejtős. Abba, hogy a fentieknek mi az egészséges aránya, most ne menjünk bele. Először derüljön ki, melyiket, milyen mennyiségben és hogyan tolerálod.

2016. márc. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod:) rendes vagy! Kerek 50 kiló vagyol:)
2016. márc. 14. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!