Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sok a napi 2000 kcal? (16F,77...

Sok a napi 2000 kcal? (16F,77 kiló,184cm magas)

Figyelt kérdés

Iskolás létemre ugye délelőtt-kora délután az iskolában vagyok,de itthon heti 6 napon végzek intervallum kardió edzést, és súlyzós edzést is. A súlyzós edzés általában kb. 30 percet vesz igénybe (rövid, 20-30 másodperces pihenőket tartok), a kardió pedig kb. 15-20 percet. Ezen kívül összesen kb 45-50 percet sétálok (suliba, onnan haza, iskolában stb...)


Sok a 2000 kcal egy nap? Vagy esetleg kevés?


Léci normális válaszokat... Előre is köszönöm! :)



2016. ápr. 1. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább kevésnek mondanám.
2016. ápr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szintis Zoli ***** válasza:

Rossz a kérdés, mert a választ megmondja a mérleg is. Állj rá minden reggel a reggeli Wc után, evés-ivás előtt:


Ha fogyni szeretnél, de stagnálsz vagy hízol, akkor sok.

Ha stagnálni szeretnél, de hízol, akkor sok, ha viszont fogysz, akkor kevés. H

a pedig hízni szeretnél, de stagnálsz vagy fogysz, akkor kevés a 2000 Kcal.


A három fennmaradó esetben pont elég.


Nem írtad, hogy mi a célod.


0,5 kg-nál többet se hízni, se fogyni ne akarj egy héten. Zsírégetésnél havi 2 kg fogyás, tömegnövelésnél pedig havi 1-1,5 kg hízás a optimális.


2000 kcal-lal én, az én normálnak mondható anyagcserémmel, a te tömegeddel és mozgásmennyiségeddel heti 0,8-1,0 kg-ot fogynék, ami túl sok lenne, mert a zsírvesztés mellett jelentős izomveszteséggel is járna.

2016. ápr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tűnik soknak, de NAGYON szór az emberek kalóriaigénye, azonos méretek és izomzat, aktivitás mellett is!



2000 kcal, mmm... A testem szerint ez az, ami KELL neki, évekig küzdöttem, míg alá tudtam menni. A te súlyoddal, alacsony harmincsok éves nőként mozgás nélkül még simán fogytam vele... Kicsit gyorsabb az anyagcserém az átlagnál, úgy tűnik, node te magasabb vagy, tuti izmosabb is, edzel, a korod miatt is esélyes, hogy inkább több kell... Elég lassú anyagcserédnek kellene lennie ahhoz, hogy sok legyen neked...

De mondhatom a 65 kilós páromat is, ő legalább férfi, nem izmos, nem edz, de biciklizik és könnyű fizikai munkát végez. Nálad jóval alacsonyabb is. Nos, ő 2500 kcallal fogy...

De akadnak nálad nehezebb és izmosabb testépítők, akiknek kb. annyit kell enniük, mint neked... Úgyhogy ezt csak kitapasztalni tudod. De picike az esély, hogy sok lenne. Az lehet, hogy kevés, főleg, ha tömegelni akarsz, gondolom igen. De úgyis meglátod a súlyod változásán, hogy változtatnod kell-e...

2016. ápr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Heti 1 kiló még nem vészes, sokan úgy szálkásítanak, bár azt már elég durvának tartom, hacsak nincs az embernek alapból nagy kalóriaigénye s megfelelő működése ahhoz, hogy ne gyengüljön el ekkora deficitnél. Nekem a fél kiló is tempós fogyásnak számít, semmi baj nincs vele.

Gondolom, emberfüggő is, hogy heti -1 kilóval minimalizálható-e a zsírvesztés, de ehhez nem értek. A testépítésben a -1 kiló szokott a cél lenni szálkásításkor, s ők azért értenek hozzá, már a jobbak. (De még passzív tinilányoknál is minimum -1 kiló a cél, na az már nem jó ötlet, mert koplalást jelent.)

2016. ápr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Valóban tömegnövelési célok vezérelnek, csak nagyon félek az elhízástól, hogy inkább zsírosodás lesz belőle sem mint izomtömeg növekedés.


Amit elfelejtettem leírni, hogy az elmúlt egy évben fogytam le, akkor 122-ről indultam, és most vagyok az említett 77 körül. Emiatt "aggódok" picit, mert nagyon nem szeretném előröl kezdeni, szerintem érthető. :)


És éppen ezért -a hízékonyságra való tekintettel- próbálok a lehető "legtisztábban" kajálni. Úgy értem, az átlagos étrendem részét képezi zabkása, túró, csirkemell, hal, basmati rizs, burgonya, táplálékkiegészítő (fehérje turmixhoz), suliba is általában kenyér helyett puffasztott rizst viszek, és csirkemellet (és persze nem az összes itt felsorolt van egy napon). Mostanában iskolában sonka, mivel húsvétkor sok maradt, és el kell fogynia. :D Szóval nincs félreevés, nincs édességezés, semmi.


Köszönöm a tanácsokat, oda fogok figyelni alaposan a súlyra, hogy "biztos" úton haladjak. :)

2016. ápr. 1. 20:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Megintcsak tapasztalni kell. Havi 1 kilónál sokkal nagyobb izomtömegnövekedést nem várhatsz, így ha ennél sokkal gyorsabban nő a súlyod, az tuti zsírt is jelent rendesen. Be kell lőni a megfelelő szintre :)
2016. ápr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szintis Zoli ***** válasza:
Nem kell f*sni. Én is ilyen voltam, mint Te. Féltem a zsírosodástól. Az e miatti görcs sokkal többet árt a testépítésnek, mint gondolnád. Egyél tisztán (bár 16 évesen a test még a szemetet is elég jól particionálja (értsd: nem zsír lesz belőle, hanem glikogén), ezért valószínűleg veheted lazábbra is a dolgot) tanulj meg helyesen edzeni, figyeld a mérleget, a tükröt, és bátran előre. Sokkal több értelme van maximális izomnövekedés mellett némi zsírt is felszedni, majd leszálkásítani, mint hónapokig, évekig tökölni a túlóvatoskodott tömegnöveléssel, különösebb fejlődés nélkül.
2016. ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szintis Zoli ***** válasza:
mérlegről annyit, hogy a testtömeg gyakran ugrál, még akkor is, ha úgy méred magad, ahogy írtam. Mérd magad minden reggel, hogy lásd a tested reakcióit, de következtetést kb. egy egész hét átlagából kell csak levonni, nem egyik napról a másikra.
2016. ápr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!