Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reggelente rossz a gyomrom,...

Reggelente rossz a gyomrom, szintem minden reggel görcsösen fáj az alhasam, hullámokban tör rám mindig bármilyen testhelyzetben. Szinte kicsi korom óta vannak ilyen panaszaim de most erősödnek. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, a hónap bármely napján jön a fájdalom, viszonylag egészségesen eszem, nem ér sok stress,napi 3-4 fájás van 7 órától 10-ig

2016. ápr. 2. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne orvossal kivizsgáltatni. Miket eszel legfõképp?
2016. ápr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Reggelente eszel/iszol valamit? :) Nekem kiskoromban a tejtől volt ilyen,minden reggel kakaót adott anyukám,és éveken át minden reggel fájt,görcsösen a hasam.Aztán kiderült,hogy laktózérzékeny vagyok.:D Amúgy tuti nem stresszelsz a suli miatt? Pl.hogy időben odaérsz-e? (az időintervallum miatt amit megadtál).
2016. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Reggelente megiszok egy nagy pohár vizet úgy 6 óra tájban 6:30-kor megy a buszom a buszon fél órát utazom majd beérek a suliban 7:10- re 7:30- kor kezdődik a suli addig eszem főleg valamilyen péksüteményt. 12 és 13 között a menzán eszem de nagyon gyorsan csak10 percem van általában. Este 5-6 körül eszem vacsorát az is valamilyen főtt étel általában vagy szendvics.
2016. ápr. 2. 22:58
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2016. ápr. 2. 23:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Én élelmiszer-intoleranciára tippelek, jó lenne kivizsgáltatni. Addig is péksüti helyett próbálj más dolgokat a borzalmasan egészségtelen péksütik helyett (pl. nem túl savanyú gyümölcsöket). A tejtermékeket, tojást, szójatartalmú ételeket, földimogyorót hagyd el teljesen 1-2 hétre és figyeld, van-e változás. Ha nincs, lehet, hogy a gluténnal, gabonafélékkel van bajod, de sok minden más is lehet, amit gyakran eszel.

Segíthetsz még a hasadon, ha rendszeresen iszol emésztéssegítő teákat melegen, kevés mézzel, és minden nagyobb étkezéskor (naponta 2-3-szor) probiotikumot szedsz. Este ne egyél nehezen emészthető ételeket (pl. babfélék, mogyorófélék, füstölt, feldolgozott hústermékek stb.), könnyű vacsora célszerű este 7 előtt, utána már lehetőleg ne egyél. Ha megéhezel lefekvésig, igyál még egy pohár mézes gyógyteát.

2016. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!