Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 14 éves lánynál 26%os testzsír?

14 éves lánynál 26%os testzsír?

Figyelt kérdés
Az iskolában megmérték és 26%ot írt ki. 46 kiló vagyok és 160 centi :D Ez normális? Utánam levő lánynak 17 lett és egyforma a súlyunk és a magasságunk. Megkérdeztem még két lányt, mindkettőnek 24 volt.

2016. ápr. 3. 14:44
 1/2 anonim válasza:
76%

A magassághoz a testsúlyod úgy gondolom megfelelő.De leellenőriztem IBM kalkulátorral, az eredmény az hogy enyhén soványabb. A testzsír pedig nőknél természetesen magasabb átlagú, ha elkezdesz sportolni alkattól függően a tested megfogja köszönni,ha jól csinálod idővel nagyon szép,tónusos, formás alkatot érhetsz el! :)


Egy saját példát akarok mondani, hogy az a sulis mérleg nem valószinű, hogy 100% pontos. Nekem 16,8% lett a testzsírom, akkor voltam 68,5 kg és 176cm vagyok. Másik srácnak aki magasabb nállam, testsúlyunk ugyan annyi, 7% volt, ő nem izmos, látszik a zsír is, tehát ha kettőnkre nézel nagy valószinűséggel rám mondod hogy szép alkat. én rengeteget edzem, szedtem már fel plusz kiló izmot, izmos és viszonylag szálkás testalkatom van. Most vond le, hogy igaz e az a mérleg. :D Én azt mondom izom és zsír között képtelen volt különbséget tenni. A környezeted jobban megtudja mondani, hogy van e rajtad többlet és úgy az egész testhez viszonyítva sok vagy kevés.

De, ha úgy gondolod jobban meg akarsz bizonyosodni a dolgokról privátban írj és részletesebben átbeszéljük. :) 16/f.

2016. ápr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
51%
Bocsi, 17 vagyok, csak annyira olvastam mit írok, hogy el írtam.. :D haha
2016. ápr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!