Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kínzó éhségérzet, szinte már...

Kínzó éhségérzet, szinte már rosszul vagyok tőle. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Diétázom, nem koplalok, mindent megadok a szervezetemnek. Kb 1,5 hete szörnyű éhségérzet gyötör, egész nap. Meg se érzem ha eszek, olyan, mintha semmit se ettem volna.

Naponta többször van olyan érzésem is, mintha valami a torkomat fojtogatná belül, olyankor a legerősebb az éhségem.. Most is ez van, és 10 perce ebédeltem..


2016. ápr. 14. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Az a diéta miből áll? Lehet, hogy nem mennyiségi, hanem minőségi az éhezés, magyarán valami fontos tápanyagot nem adsz meg a szervezetednek, mert hiányzik a diétádból.
2016. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam, mindent megadok a szervezetemnek. Ne valami hülye fogyókúrázó butának nézz.
2016. ápr. 14. 15:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Oké, akkor fogalmazom másként: miből mennyit eszel? Pl. napi hány g fehérje, hány g zsír, hány g szénhidrát, és ezeket milyen forrásokból fedezed? Szedsz-e bármi táplálékkiegészítőt?
2016. ápr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

120 g ch, 100 g fehérje, 40-50 g zsír, 1300-1500 kcal.

Na, akkor léphetünk tovább?

2016. ápr. 14. 15:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Léphetünk, de nem fog neked tetszeni. 120 g CH kevés, még inzulinrezisztenciában is csak nagyon ritkán támogatják, egyedi esetben, általában 160 g CH a minimum, és nem mindegy a nap mely szakában miből viszed be. A kínzó éhségérzet jó eséllyel alacsony vércukorszintet jelezhet. Esetleg vehetsz egy vércukormérőt, amúgy is hasznos, és ellenőrizheted.


Vagy: mivel azt nem írtad, konkrétan miket eszel, lehetséges, hogy valami konkrét aminosav, nyomelem vagy vitamin hiánya okozza az éhséget, ha ezt a diétát elég régóta csinálod.


Részemről további jó diétázást kívánok, érd el vele, ami a célkitűzésed volt, az észrevételemre pedig vagy hallgatsz, vagy nem, ezt te döntöd el.

2016. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, megfelelő ételeket eszel-e, a makrók teljesen jók. A kalóriabevitel emberfüggő. Én ennyivel éheznék ilyen sok szénhidrát mellett, de ha nem a legszuperebb ételeimet eszem a legideálisabb időzítéssel, akkor még kevés mellett is. S nálam azért vannak jóval nagyobb kalóriaigényű emberek. Persze olyan főleg van, aki jobban bírja a nagy deficitet. Nem tudhatom, te milyen vagy.
2016. ápr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Töröljük a nagy szót, mert én a kis deficitet is csak extrém körülmények között bírom.

A lényeg, hogy olyan, hogy valakinek nagyon nehéz jóllaknia, pedig rendesen eszik és a deficitje sem vészes.

2016. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én soha nem lakok jól. Régen simán megettem 3000 kalóriát ebédre, pedig 160 centis fiatal lány vagyok. Nem véletlen híztam 100 kg fölé..

Képtelen vagyok annyit enni, amennyi elég lenne.

2016. ápr. 14. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Arrol, hogy valami fojtogatja a torkod es ilyenkor vagy a legehesebb, raadasul ez eves utan jelentkezik, az jutott eszembe, hogy okozhatja a sok gyomorsav is, ami visszaaramlik a nyelöcsöbe. Különösen, ha 160 cm mellett 100 kg fölött van a sulyod, mert elhizas eseten a reflux sokkal gyakoribb. Csak egy tipp... Ha ilyenkor beveszel egy Rennie-t vagy hasonlo savlekötöt, es attol enyhül ez a panaszod, akkor nagy valoszinüseggel a sav a ludas.
2016. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!