Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyiket egészségesebb hosszút...

Melyiket egészségesebb hosszútávon fogyasztani: a sót vagy a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Szerintetek inkább a sót vagy inkább a gyümölcsöket mellőzzem? Az a baj a sóval, hogy utána mindig édeset kívánok meg nagyon szomjas leszek. A gyümölcstől viszont elkábulok, valószínűleg a gyümölcscukor miatt hányingerem lesz, "betompul" az agyam. Tudom, hogy egyiket sem kéne fogyasztani, de ha nagyon megkívánok valamit, melyik típusú ételt válasszam: a sós főzeléket, vagy egy jó banános palacsintát (csak az egyiket lehet választani!).

2016. ápr. 29. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem egeszen ertem a kerdesed. Mennyi sot szoktal ilyenkor enni? Es mennyi gyümölcsöt? Mind a kettöre szükseged van bizonyos mennyisegben. Most a nasizasrol van szo, vagy rendes kajarol, mint ebed?

Amugy a bananos palacsinta nem gyümölcs, nem a fruktoztol tompulsz be, mivel nem is emeli a vercukorszintedet. :)

Ha kivanos vagy nem erzed mit kivansz edeset vagy sosat? Egy rendesen összeallitott etrend mellett nem leszel ehes es kivanos, es belefer a gyümölcs meg a so is.

2016. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Só nagyon kell (egyes étrendeken különösen, én elvileg túl kevés sót eszem az édességeim miatt, de problémát még nem tapasztaltam), gyümölcs nem (sokan élnek nélküle, évtizedeken át s mindent bevisznek, amit kell).

Nem hinném, hogy ne tudnál leszokni az édeskívánásról, ha egy kicsit visszafogod magad, bár miért ne ehetnél édeset? Ajánlom a szénhidrátszegény édességeket, lehet, hogy te eleve a töményebb szénhidrátot nem bírod jól...

2016. ápr. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért is ne kéne enned gyümölcsöket? A legegészségesebb dolog, amit ehetsz. Ha bekábulsz tőle, akkor valami gond van a vércukrod szabályzásával. A sóra is szükséges van, azzal sem értem, hogy mi a bajod. Szomjas leszel tőle? Akkor igyál.
2016. ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Leifur válasza:

Ha a gyümölcstől elkábulsz, akkor lehet valamilyen egészségügyi gondod, amit ki kellene vizsgálni.

Hozzáadott sót fogyasztani egy bizonyos mértéken túl nem túl egészséges.


Ha nem lenne bajod a gyümölcstől, egyértelműen a gyümölcsöt mondanám. Ha csak néha eszel üzemi menzán, vagy bármilyen vásárolt készélelmiszert, bőven viszel be annyi hozzáadott sót, amennyi kell a szervezetnek...

2016. júl. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszi a válaszokat!Azóta már rájöttem hogy a sót kell mellőzni :) Mikor ezt a kérdést feltettem szinte csak avokádón, barnarizsen, pritaminpaprikán, földimogyorón meg barnarizsszeleten éltem.Most már eszem gyümölcsöket (de csak ha édeset kívánok akkor vagy utazáskor banán,alma) és sómentesen igyekszem főzni (tehát ez az alap,ha nagyon megkívánom a sót teszek bele).Annak a válaszolónak aki azt ajánlotta hogy egyek sót de ha szomjas leszek igyak üzenem hogy a só megköti a vizet és elhízol Tőle (főleg ha sok vizet ráiszol kompenzálásképpen-félreértés ne essék, a vízzel semmi bajom, csak a sok sófogyasztással).Most a nyersétkezést igyekszem minél jobban elsajátítani (amit lehet nyersen-krumpli,répa,brokkoli,gomba(!):)karfiol,vagy ha lehet, minél minimálisabb ideig főzni az ételeket ).Köszi a válaszokat,a 3-asnak üzenem legyen kicsit nyitottabb/megértőbb :) Üdv:Anett
2017. okt. 4. 09:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Még valami:)A banános palacsintát banánból készítem:) Víz, banán, repce(jó minőségű)/olívaolaj, zabliszt :) Akkor Nekem ez egyértelmű volt de tényleg jobban ki kellett volna fejtenem:) Vegán vagyok így a tojást meg a tejet is mellőzöm, fehércukrot sem használok.:)
2017. okt. 4. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!