Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem vesznek az emberek...

Miért nem vesznek az emberek egészségesebb ételeket/italokat?

Figyelt kérdés

Amikor a boltban a sorban várakozom, mindig döbbenten veszem tudomásul, hogy az emberek mennyi ócska, silány ételt-italt vásárolnak, cukros, fehér lisztes pékáruk, ócska minőségű felvágottak, chipsek, 25%-os üdítők, stb, aztán meg csodálkoznak, ha már 40 évesen annyi bajuk van, mint egy 75 évesnek.


A legtöbbjüknél - ahogy látom - egyszerűen nem igaz, hogy nem telik jobbra, a legolcsóbb párizsik, virslik, fehér kenyerek mellé megveszik a drága, de egészségtelen snackeket meg egyéb szükségtelen műanyag kajákat.


Tudom, hogy drágább normálisabb kajákat venni, teljes kiőrlésű termékek, színhúsok, magas hústartalmú felvágottak, cukormentes termékek, stb., de ha lemondanának egy-két műanyag kajáról, máris megtudnák venni. Miért nincs a jó minőségre, egészséges termékekre kereslet?


Az én részemről lenne igény a minőségibb termékekre, de mivel az emberek nagy többségének úgy látom, hogy nincs, így alig van választék, és a gyártók sem foglalkoznak a kisebbséggel.


2016. ápr. 10. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Igazad van Kérdező! Soknál ez azért anyagi kérdés is, de szerintem ami nehezebb, az az addig megszokott életforma teljes megváltoztatása. Tudom miről beszélek, én is csak akkor tudtam változni, amikor szinte teljesen szétment a gyomrom a vacak kajáktól és a falat kapartam fájdalmamban. Ott már nem volt kérdés, hogy akarok-e változtatni, de még így is pokoli nehéz volt átállni és anyagilag sokkal, de sokkal többe kerül.
2016. ápr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert gyerekkoruk óta mindenhol ilyeneket esznek, el sem tudnak képzelni mást.

2. Mert ezt látják a reklámokban, pl. hú de egészséges a margarin, a cukros műanyag pudingoktól boldogok a gyerekek, az üdítőivás pedig vagány dolog...

3. Fogalmuk sincs arról, mi miért és hogyan teszi tönkre az egészségüket. Amíg nincs komoly, fájdalmas betegségük, vagy nem híznak 200 kg-ra, csak az ételek íze számít, az nem, hogy mi van benne, és nem veszik a fáradságot, hogy utánaolvassanak dolgoknak.

4. Akinek abnormális a bélflórája, éppen az egészségtelen ételeket kívánja: a cukrot, finomított lisztből készült ételeket stb., mivel ezekre van szüksége a bélrendszerben élő patogén baktériumoknak, gombáknak és parazitáknak. Ezt már komoly függőségnek lehet nevezni, hiányuk elég durva elvonási tüneteket okozhat.

2016. ápr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!