Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Minden napos gyomorégés....

Setemeny kérdése:

Minden napos gyomorégés. Mivel tudnám (azonnal) meg szüntetni?

Figyelt kérdés

Nem köntörfalazok. Egy hatásos gyógymód kellene.

(Csak azért írom mert olvasgattam honlapokat és nem tudok közös nevezőt hozni mert ahány oldal annyi féle gyógymód. De a probléma okozóját szeretném fel deríteni)

Dohányzom napi 25-30 szál (1,5 doboz)

Kávézom napi 3x

Olyat érzékelek hogy legyen étel vagy ital 30 perc múlva fogyasztás után már a számban savanyú az utóíz rá még 30 perc jelentősebben mutatkozik a gyomor sav ha viszont kihagyom az étkezést a gyomorsav el múlik vagy ha eszek rá egy RENI ANTACIDUM-ot olyan hányinger kerülget...

Meg úgy érzem a gyomorszámat ingerelné valami.


Biztos vagyok benne hogy nem én vagyok az egyetlen ilyen ember aki tanácstalanul ezzel küzd. Kérem osszátok meg velem ezt a nem kívánatos élménynek a gyógymódját amivel szinte azonnal véget tudnék vetni. Válaszokat előre is köszönöm.



2016. máj. 10. 07:37
 1/9 anonim ***** válasza:

1) Életmódváltás (ide tartozik a dohányzás elhagyása, és a könnyű étkezések bevezetése). Sokszor már ez önmagában elég.

2) Savlekötők (szódabikarbóna és társai), de csak akkor ha ritkán fordul elő.

3) Ha rendszeres minden próbálkozás ellenére, akkor orvos.

2016. máj. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt dokinak kéne megnézni.Nekem, cigi, kávé többszöröse, mint a tiéd és mégsem ég, fáj a gyomrom. Ilyen netes találgatásokkal, lehet inkább ártasz magadnak.
2016. máj. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem normális dolog ez, orvohoz kellene menni vele. vényköteles gyógyszer kellhet, hiszen ennyi savtól már jó eséllyel a nyelőcsöved is sérült.
2016. máj. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, ki kell vizsgálni az okát, lehet refluxos vagy, arra gyógyszer kell és diéta. Kávé és cigi is fokozza a savat, el kellene hagynod mindkettőt. Nekem egy cigi után még jobban égett a gyomrom, 3 kávéról átszoktam napi 1-re, azt is sok tejjel iszom és eszem mellé kekszet.
2016. máj. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
25%

Hallgasd meg a youtubon Gyuri bácsi,a büki füvesember előadásait. Én nemrég egy 2013-as Hódmezővásárhelyi előadását hallgattam. Sokat beszél a lúgosítás fontosságáról. A teák nagyon jók és hatásosak, amiket ajánl. Nagyon érdekes, hasznos az előadás.

Jobbulást!

2016. máj. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A cigi nagyon árt a gyomornak-és sok minden násnak is- a saját érdekedben próbálj leszokni, és a kávét is mérsékelni.
2016. máj. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Quamatel
2016. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Acido-Git (Maalox) tabletta.
2016. máj. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Citromlé, ecet! :D:D:D
2016. jún. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!