Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyömbér tablettát valaki...

Gyömbér tablettát valaki próbálta már, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A nyers gyömbér nekem kicsit erős (nem ízre :) ), ezért gondolkoztam a tablettán/kapszulán. Puffadás ellen illetve emésztés segítésére szedném. Valaki próbálta már ilyen formában? Tapasztalat? Esetleg márka?


Előre is köszönöm!


F



2016. máj. 13. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek a tablettázott termékek elég nagy lehúzások mivel a hatóanyag tartalmuk elég alacsony vagy iszonyatosan drágák. A puffadás okát kellene megtalálni, amit valamelyik étel vagy helytelen ételtársítás okoz általában.
2016. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az rejtély, orvosi oldalról amit lehetett megnéztek. Sehol semmi, enni már nem merek, így ilyenekkel próbálok kísérletezni. :'(
2016. máj. 14. 22:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell nyersen enned, ha nem bírod (tényleg csípős). 1 tk apróra vágott gyömbérből csinálj teát, 10 percig kell forralni. Annyi vízzel készítsd, vagy higítsd, amennyitől már nem érzed túl csípősnek az ízét. Amúgy egy idő után meg fogod szokni, sőt talán meg is szereted. Lehet bele tenni mézet, citromlevet, melegen idd, nagyon finom tud lenni :) És így is nagyon jó hatással van az emésztésre.

Ha feltétlenül nyersen akarod enni, apróra kell vágni, beletenni egy kanál mézbe, gyorsan lenyelni és vizet inni rá. Én a fokhagymát szoktam így néha...

Sokkal erősebb hatása van, mint tabletta formájában.

Sok más gyógyhatású fűszernövény van, ezeket is használd bőségesen: fokhagyma, petrezselyemzöld, köménymag, kapor, babérlevél, koriander, kurkuma, oregánó, bors, fahéj, szegfűszeg stb., persze a megfelelő ételekbe. Mind segíti az emésztést.

Puffadás oka lehet a károsodott bélflóra, a szervezetedben elszaporodott gombák pl. Candida, patogén baktériumok, ebből fakadóan szivárgó bél szindróma, ebből fakadóan ételintolerancia és elégtelen emésztés. Továbbá a laktázhiány, főleg ha felnőtt vagy és fogyasztasz tejtermékeket, leginkább tejet.

Próbáld ki a GAPS étrendet, nekem nagyon bevált.

2016. máj. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!