Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagy baj az, ha nem szeretem...

Nagy baj az, ha nem szeretem túlzottan a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Anya mindig mondja,hogy ha nem eszek gyümölcsöket,hiánybetegségeim lesznek,és 20 éves koromban meghalok. De mit tegyek,ha már az ízüktől hányinger fog el? Csak az almát,banánt,barackot és az ananászt eszem meg. A többitől undorodom. :/ Viszont a zöldségeket imádom,még a kelbimbót is megeszem! Az alakom is átlagos,maximum a sápatságom utalhat valamire. Energikus is vagyok,de anya folyton csak azt hajtogatja,ha nem eszek gyümölcsöt,beteg leszek,így meg úgy. Érdekes,hogy ebben az évben most vagyok komolyabban beteg,a többi oszt. társam meg kb. egész télen hiányzik...De visszakanyarodva a kérdésre: tényleg ennyire baj lenne,hogy nem eszek gyümölcsöket?

2016. máj. 19. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
pszichológus
2016. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, csak egy ember példája nem túl hiteles, de annyit el tudok mondani, hogy egész kiskorom óta (pontosan azóta, hogy nem anyu etet és van beleszólásom) nem voltam hajlandó megenni a gyümölcsöt-zöldséget. Egészségügyi problémám nincs, semmi. A doktornénim lánya se evett soha, anya meg nem erőszakolta belém. Most már meg lenne rá az igényem, mert sok finom gyümölcs van, de ugyanúgy, mint kisebb koromban, elfog a hányinger. Azonban van, amit szeretek. A hagymát, édesburgonyát már fogyasztom, a gránátalmát is szeretem, a banánt is megeszem egyes ételekben, sütikben.


Vizsgáltasd ki magad, szedj kiegészítőket, vitaminokat, menj tutira. Én is szedek természetes eredetű vitaminokat, de anélkül se volt soha semmi bajom. Egy mononukleózis terített le kb. egy éve, de egy átlag étrendű osztálytársamtól kaptam el, úgyhogy erre se lehet rámondani semmit. :)

2016. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem gond, nem kell gyümölcsöt enni. Elég sok ember végigélte már hosszú életét nulla gyümölccsel, azt hiszem.


Az étrendembe nemigen fér gyümölcs, én eszem egy minimális mennyiséget, mert szeretem, de nem tartom fontosnak kicsit sem. Zöldséget eszem, bár tudom, hogy anélkül is lehet élni egészségesen, de az már necces s nem az én irányom.


20 éves korodban meghalsz, ez kissé erős :D Emberek évtizedekig boldogan élnek napi max. 5 gramm szénhidráttal, ez nem arra mutat, hogy gyümölcs nélkül hipphopp elpusztulnánk :D

Amúgy egyetlen esszenciális tápanyagot mondjon édesanyád, ami csak a gyümölcsben van megfelelő mennyiségben... Ha már a tapasztalatok nem győzik meg, nézzük tudományosan.

2016. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha megeszed az almát, barackot, banánt, ananaászt és szereted a zöldségeket, akkor semmi gond, lényeg hogy minden nap egyél abból amit szeretsz.
2016. máj. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha naponta megeszel 1-2 db almát, már az is, és persze a banán is.
2016. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát! :) Mindenkinek ment a zöld kéz,bár az 1. válaszolóhoz lenne egy kérdésem: miért kell pszichomókus azért,mert nem szeretem a gyümölcsöket?
2016. máj. 19. 17:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem neked kell, hanem anyádnak...
2016. máj. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja,köszi utolsó :D Csak nem igazán jöttem rá,hogy kinek szól...
2016. máj. 19. 18:10
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Még fiatal vagy, változni fog az ízlésed, amit most nem szeretsz, azt lehet szeretni fogod mire felnősz, és olyan is lesz hogy amit most szeretsz, mire idősebb leszel már nem fog ízleni.

pl. valaki gyerekkorában utálta a főzeléket, de felnőttként már szereti, vagy vegetáriánussá vált és így megutálta a húsokat, vagy gyerekkorába szerette az energiaitalokat de felnőttként már nem vesz ilyesmit, stb.

2016. máj. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Leifur válasza:
100%

Szia!

Szerintem jól vagy összerakva. Az átlagosnál sokkal jobban szereted a zöldségeket, gondolom a szervezeted így egyensúlyozza ki a dolgokat.

Van egy kolleganőm. Gyűlöli a gyümölcsöt. A zöldségeket viszont imádja. Minden formában. Karcsú, energikus. Már a terhessége előtt is ismertem, egészséges lánynak adott életet két éve, mindketten kicsattannak az egészségtől. :-)

2016. júl. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!