Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A napi átlag 2,5 liter folyadé...

A napi átlag 2,5 liter folyadékbeviteletek megvan?

Figyelt kérdés

Nekem nem. Egyszerűen nem iszok,nagyon ritkán érzem,hogy szomjas vagyok,akkor iszok,de úgy alapból nem. Csoda ha a másfél litert megiszom egy nap. Ez csak víz,esetleg gyümölcslé.



Hogyan tudnék figyelni erre,hogy elegendőt fogyasszak?


2016. máj. 22. 03:30
 1/6 anonim ***** válasza:

A napi masfel liter viz eleg szerintem, ha mellette eszel eteleket, amiknek van folyadektartalmuk, pl. leves, a reggeli muzli-zabpehely stb. (tejjel, vizzel), gyumolcsok stb. Es persze, ha nagy meleg van, akkor tobbet kene inni, de alapjaban veve ha csak vizbol megvan a 1,5 liter, es mellette eszel, az nem olyan rossz.

(en kb 6-7 poharnyi teat iszom cukor es minden izesito nelkul, plusz kb 1 kg gyumolcs, plusz az egesz napi etelek. Ez osszessegeben kb 2 liternyi folyadekbevitelt jelent, es csak nagy melegben iszom tobbet.)

2016. máj. 22. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A folyadék bevitelben benne van az élelmiszerekkel bevitt víztartalom is. A megadott értékek átlagszámok, amelyet befolyásol a test nagysága, a napi folyadékveszteség stb.
2016. máj. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A napi 2,5 literről már többször bebizonyították, hogy már csak azért is hülyeség, mert sokan nem tudnak másfél liternél többet meginni, ha mégis, nagyon gyakran járnak mosdóba miatta. Tehát a másfél liter a minimum.

Nekem is nehéz volt anno egy litert is meginni, mert nem kívántam semmilyen folyadékot. Teákkal meg gyümilével sikerült ráállnom, illetve egész nap volt mellettem valamilyen folyadék, ásványvíz vagy egy bögre tea, így nem felejtettem el inni. Egy idő után megszoktam, hogy iszom, onnantól már ment a napi másfél liter. Több nekem sem megy, mert akkor egyfolytában mosdóba járkálok és az meg nagyon zavar. 24N

2016. máj. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én reggel felbontottam egy 2 l-es ásványvizet, és abból ittam. Így estére láttam a fogyasztásomat. Mellesleg én is soknak tartom a 2 l. folyadék megivását. Még ehhez a 1,5 l hez is több nap után tudtam csak hozzászokni.
2016. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ó, én láttam már durvább elvárásokat is. Nem hiszek bennük.

Amúgy lövésem sincs, mennyit iszom, szerintem másfél liter mindig megvan s ha annyit iszom, akkor nekem annyi elég is, remekül működik a szomjúságérzetem (nem, az nem a kiszáradás jele, ha szomjas az ember, 4 liter mellett is gyakran szomjas vagyok, sőt, sokkal jobban, mint másfélnél). Melegben, több mozgás vagy bizonyos étrendbeli változások esetén spontán durván meg tud nőni a szomjúságérzetem s ezzel a folyadékbevitelem.


Ahogy már írták, az étel folyadéktartalma is ott van. Én ételben nem olyan sok folyadékot viszek be (bár attól függ), a párom viszont néha alig iszik külön, annyira vizes az étele. 1,2 liter víz sokszor bemegy neki főtt rizsből, mondjuk egy újabb fél gyümölcsből s akkor zöldséget még nem is evett...

2016. máj. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Levest nem nagyon eszek,talán egy hónapban kétszer,nem vagyok annyira oda értük.


Azt hittem,hogy kevés folyadékot iszok. Persze ha melegebb idő van többet fogyasztok,sportolás közben is iszok folyamatosan.


Köszönöm a válaszokat!

Így megnyugodtam,mert azt hittem,hogy nagyon kevés folyadékpt fogyasztok.

2016. máj. 23. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!